czwartek, 28 kwietnia 2016

"Lato - zabawa i nauka. Naklejanki" Mariola Langowska, Teresa Warzecha

Wydawnictwo: Siedmioróg

Format: 240 x 280 mm

Oprawa: miękka

Liczba stron: 16

Cena: 7,99 złKsiążeczki z kolorowankami i łamigłówkami świetnie sprawdzają się gdy na zewnątrz zawodzi pogoda. A, że zrobiło się zimno i każdy z nas, a już szczególnie dzieci tęsknią za słonkiem, moim maluchom zaproponowałam zabawę z publikacją "Lato. Zabawa i nauka" by choć na papierze mogły się nim cieszyć ;) Jest to książeczka adresowana do dzieci na poziomie nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, przy której przyjemnie mija czas spędzony w domu.

Niewątpliwie na jej kartach maluchy znajdą wiele interesujących pomysłów na ciekawe spędzenie ponurych dni. Przygotowano tu dla nich piękne letnie kolorowanki oraz równie lubiane przez dzieciaki zabawy z naklejkami. Na najmłodszych przy każdej z malowanek czeka też uroczy wierszyk o tematyce typowo wakacyjnej. Ponadto warto zwrócić uwagę na zadanka z naklejkami. Rozwiązując je dzieci dowiadują się jak powitać lato, jakie rzeczy można robić latem spędzając czas na plaży, łące, w ogrodzie, podczas żniw i jak je pożegnać. Dla ułatwienia młodszym dzieciom kolorowania na malowankach pokazane są kolory, jakich należy użyć, chociaż oczywiście nie ma tu twardych zasad i maluchy mogą pokusić się o zupełną dowolność w ich doborze. Ta fajna i edukacyjna zabawa okazała naprawdę się bardzo zajmująca i odkrywcza.

Prezentowany zbiór jest przystępny dla dzieci, szata graficzna jest prosta a naklejki odkrywają przed maluchami wiele wakacyjnych atrakcji. Publikacja wspomaga rozwój dziecka, rozwija zdolność logicznego myślenia, ćwiczy precyzję, wciąga i przyjemnie mija przy niej wolny czas. Widząc natomiast zainteresowania z jakim do książeczki zasiadła moja córka stwierdzam z całym przekonaniem, że mimo iż jest niezbyt obszerna warto było zwrócić na nią uwagę. Zawsze znajdzie się bowiem coś czego dzieci nie wiedzą i fajnie, że są książeczki takie jak ta, które oprócz tego, że dostarczają dzieciom rozrywki zawierają również liczne elementy edukacyjne. Oczywiście polecam ;)

Brak komentarzy: