czwartek, 7 kwietnia 2016

Fitnes dla każdego...


Wydawnictwo: Galaktyka

Oprawa: miękka
Format: 165 x 240 mm
Liczba stron: 384
Rok wydania: 2014

Cena: 32,40 zł


Przed nadejściem lata zarówno panowie jak i panie szukają sposobów na poprawienie swojej sylwetki. Nie istnieje oczywiście żadna dieta cud, nad swoją kondycją/sylwetką trzeba systematycznie pracować. I choć nigdy specjalnie nie interesowałam się tematem fitnesu na poważnie, zawsze brakowało czasu a i specjalnie nie narzekałam raczej na brak ruchu, postanowiłam z ciekawości zajrzeć w karty lektury, po które sięgają kobiety i mężczyźni rządni smukłej, wymodelowanej sylwetki...

"Spalaj tłuszcz. Buduj mięśnie" to obszerna publikacja adresowana do kobiet i mężczyzn, mających problemy z nadwagą, dla tych którzy chcieliby wyglądać i czuć się lepiej w swojej skórze, tych którzy szukają pomysłu na rozsądne ćwiczenia przygotowane przez profesjonalistę. Autorem książki jest Tom Venuto, specjalista w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej, który w branży fitnes działa już od ponad dwudziestu lat ciesząc się niesłabnącą popularnością. Jego książki są dziś cenionymi bestselerami na świecie.

Publikacja podzielona jest na 19 rozdziałów, które zawierają wiele cennych wskazówek dla każdego kto chciałby zredukować swoją tkankę tłuszczową, poprawić wygląd i prowadzić zdrowszy tryb życia. Znajdziemy tu między innymi L.E.A.N czyli plan działania dla tych, którzy chcą wyszczupleć; Trening mentalny; Trening kardio; Trening z obciążeniem; Strategie zaawansowane; Odżywianie oraz kilka pomocnych tabel na koniec.

Czytając lekturę krok po kroku  nie tylko znajdziemy propozycje ciekawych ćwiczeń połączonych z sensownymi dietami ale również podejdziemy do tematu fitnes od strony teoretycznej. Naprawdę trudno jest mi tu opowiedzieć o wszystkim, książka jest bowiem bardzo szczegółowa a każde z poruszanych zagadnień omówione kompleksowo. W sumie czyta się ciekawie a porady autora naprawdę trafiają do odbiorcy zachęcając do działania. Trochę brakowało mi ilustracji pomagających w przyjęciu odpowiedniej pozycji podczas wykonywania danego ćwiczenia ale znowu zaletą fest fakt iż jest to książka adresowana do kobiet i mężczyzn, można więc ćwiczyć ze swoją druga połówką ;)

Byłam szczerze mówiąc sceptycznie nastawiona do tego typu publikacji ale po lekturze tej książki zupełnie zmieniłam swoje zdanie. Jestem też skłonna wygospodarować trochę wolnego czasu i przetestować kilka propozycji autora, są bowiem naprawdę sensowne i ciekawe. Jeżeli szukacie więc sposobu aby schudnąć, fachowej i rzetelnej lektury w dziedzinie fitnesu zdecydowanie mogę ją wam polecić.


Brak komentarzy: