środa, 13 kwietnia 2016

"Basia i wolność" Zofia Stanecka

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda

Format: 210 x 250 mm

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2016

Cena: 13,59 zł

Seria książeczek o Basi podbiła serca moich córek już dawno i dlatego zawsze chętnie sięgamy po jej nowe przygody. Najnowsza książka jest jednocześnie wydaniem jubileuszowym upamiętniającym 225 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja.

Tym razem Basia wraz z rodzicami oraz braćmi, starszym Jankiem i młodszym Frankiem wybiera się do muzeum na wystawę, której tematem przewodnim jest wolność. Basia nie zachowuje się najlepiej. Czuje się zmuszona do towarzyszenia rodzinie podczas zwiedzania wystawy. Tata znajduje jednak w sobie nieskończone pokłady cierpliwości i tłumaczy dziewczynce dlaczego powinna zachowywać się inaczej. Wyjaśnia jej tym samym czym są zakazy a czym zasady. Tę przygodę dziewczynka zapamięta na długo i okaże się dla niej prawdziwą lekcją savoir vivre na całe życie.

"... Nie zakazy, tylko zasady. One nie są po to, żeby zabierać wolność, tylko pomagać nam żyć ze sobą..."

Lekturę, jak zwykle gdy sięgamy po tę serię, bardzo przyjemnie się czytało. Język jest prosty a tekst wesoły i wciągający. Ilustracje Marianny Oklejak natomiast jak zwykle urocze i kolorowe. Dla dzieci przygoda Basi jest bardzo interesująca. Uczą się i odkrywają świat a przy okazji miło spędzają czas.

Seria o Basi jest o tyle ciekawa, że opowiedziana z perspektywy małej dziewczynki, rówieśniczki dla młodego czytelnika i dlatego tym chętniej sięgają po nią maluchy. Dzięki tym krótkim opowiastkom mogą też rozwijać i wzbogacać swoją wiedzę. A, że z Basią zawsze jest wesoło, trudno oprzeć się i nie sięgnąć po jej przygody by choć przez chwilę przenieść się do jej świata. Zachęcam do lektury, moje maluchy są nią oczarowane ;)Brak komentarzy: