poniedziałek, 11 kwietnia 2016

"Ale zabawa! Zestaw manikiurzystki"

Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: broszurowa

Format: 230 x 275 mm

Seria: Ale zabawa!

Rok wydania: 2016

Cena: 22 złKażda mała dziewczynka uwielbia bawić się kosmetykami swojej mamy. Moje córki nie są w tym przypadku żadnym wyjątkiem i gdy tylko nadarza się okazja malują sobie buźki i pazurki nie zapominając przy tym o makijażu ulubionych lalek. Wielką radość sprawił im zestaw do stylizacji paznokci pt. "Ale zabawa! Zestaw manikiurzystki", który od niedawna ma w swojej ofercie wydawnictwo Olesiejuk. 

Zestaw składa się z książeczki, samoprzylepnych paznokci w różnych rozmiarach, mnóstwa naklejek na paznokcie, dwóch arkuszy z wypychankami oraz czterech kartek kolorowego papieru. Z takimi akcesoriami na pewno nudzić się nie można. Naklejki są kolorowe i błyszczące i można naklejać je bezpośrednio na paznokcie lub też najpierw pomalować pazurki lakierem i wówczas dopiero nakleić naklejkę. W każdym z przypadków efekt na pewno ucieszy dziewczynki. Co do wypychanek można wykonać z nich maleńką szkatułkę na drobiazgi oraz uroczą zawieszkę na drzwi.

Jeśli chodzi o książeczkę to nie jest ona zbyt obszerna. Zawiera natomiast informacje przybliżające małym damom tajniki sztuki stylizacji paznokci. Dziewczynki dowiedzą się jakie akcesoria są do tego przydatne, jak określić swój styl, od czego zacząć stylizację, czym jest i jak zabrać się za taśmowanie, nakrapianie, gradient czy manikiur marmurkowy, gdzie szukać inspiracji i jak zorganizować imprezę której tematem przewodnim będzie właśnie sztuka zdobienia paznokci. Na dziewczynki czeka również test przyjaźni i wiele innych ciekawostek. Wszystko to zaprezentowano w interesujący sposób, krótki tekst ubarwiając kolorowymi ilustracjami instruującymi krok po kroku jak wykonać każdą z opisywanych dekoracji.

Ogólnie cały zestaw robi dobre wrażenie szczególnie na młodszych dziewczynkach. Zagwarantuje na pewno długie chwile odkrywczej i wesołej zabawy. Aż szkoda, że nie jest obszerniejszy. Ale i tak cieszę się, że razem z moimi córkami miałyśmy okazję go poznać. Każda mała dama lubi tego typu zabawy więc dziewczynki przetestowały wszystkie możliwe techniki zdobnicze jakie tylko znalazły w książeczce. Oczywiście zabawa była udana i przyjemna. Choć dziewczynki na co dzień nie malują paznokci raz na jakiś czas warto pozwolić im na takie małe szaleństwo. Jeżeli szukacie więc inspiracji do takich zabaw myślę, że mogę polecić wam właśnie ten uroczy zestaw. Gwarantuję, że nudzić się przy nim nie można.
Brak komentarzy: