wtorek, 12 kwietnia 2016

"1000 przepisów Kuchnia polska"

Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: twarda

Format: 180 x 245 mm

Liczba stron: 288

Rok wydania: 2016

Cena: 24,99 złLubię gotować, szczególnie gdy w grę wchodzi tradycyjna kuchnia polska. Często korzystam też z książek kucharskich gdyż lubię eksperymentować, odkrywać nowe przepisy i smaki. Moją uwagę zwróciła w związku z tym właśnie publikacja pt. „1000 przepisów Kuchnia polska” a jak się później okazało był to prawdziwy strzał w dziesiątkę ;)

Książka jest kopalnią pomysłów, 1000 przepisów to bowiem imponująca ilość. Z jej pomocą możemy wyczarować w swojej kuchni wspaniałe smakołyki zarówno w roli codziennych posiłków jak i okazjonalnych imprez rodzinnych. Co ważne przepisy skierowane są do szerokiego grona odbiorców. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno amatorzy jak i bardziej doświadczeni miłośnicy kuchni. Przepisy natomiast są bardzo różnorodne i wygodnie dla czytelnika posegregowane w kilku kategoriach: Przekąski, Zupy, Dania jednogarnkowe, Mięsa Ryby, Dania z mąki i ziemniaków, Wypieki, Desery i napoje, Przetwory. Dla każdego coś smacznego ;)

W każdym z działów znajdziemy ogólnie popularnie, znane i lubione potrawy. Tuż obok nich  widnieje czasami ilustracja gotowego dania, choć nie zawsze, zrozumiały i konkretny opis wykonania oraz lista potrzebnych składników. Co ważne składniki potrzebne do realizacji przepisów są ogólnodostępne i bez problemu możemy się w nie zaopatrzyć. Nie ma tu natomiast często spotykanych w innych publikacjach tego typu informacji o stopniu trudności danego dania, kaloryczności czy czasie potrzebnym na jego realizację. Mnie osobiście te wiadomości jakoś specjalnie potrzebne nie są ale przyzwyczaiłam się do tego, że zazwyczaj były one obecne.

Na każdej stronie znajduje się po kilka przepisów. Mimo iż są tak ciasno poukładane całość jest przejrzysta i czytelna. Szata graficzna jest delikatna i przyjemna dla oka a książka szyta więc solidna i trwała. Przy tak bogatej w przepisy publikacji i porządnym wydaniu pracuje się naprawdę przyjemnie a z doświadczenia wiem, że to naprawdę zachęca do działania ;)

Lektura może z powodzeniem posłużyć nam nie tylko do przyrządzania codziennych posiłków ale również do przygotowania menu jakiegoś rodzinnego spotkania czy przyjęcia. Już zdążyłam skorzystać z niej kilka razy i wiem, że jeszcze nie raz to zrobię bo jest naprawdę świetna. Myślę, że tak uniwersalna książka kucharska z powodzeniem mogłaby zasilić biblioteczkę zarówno każdego kto choćby od święta chciałby zabłysnąć w kuchni jak i osób zajmujących się tym na co dzień. Polecam ;)Brak komentarzy: