wtorek, 22 marca 2016

"Zwierzęta, moi przyjaciele - 6 opowieści" Pascale Vedere d'Auria

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: twarda

Format: 175 x 220 mm

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2011

Cena: 19,99 zł


Uwielbiamy z dziećmi czytać historyjki o zwierzętach dlatego wciąż sięgamy po kolejne nawiązujące do tego tematu publikacje. Moją uwagę zwróciła niedawno książka  pt. „Zwierzęta, moi przyjaciele - 6 opowieści”, przetłumaczona na język polski przez Barbarę Walicką i od razu wiedziałam, że jest to coś w sam raz dla nas. Lektura adresowana jest do szerokiego grona dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Prezentowana lektura to, jak wskazuje tytuł, zbiór 6 opowieści o zwierzętach. Nie są to właściwie żadne fantastyczne bajki, raczej coś w rodzaju relacji, opowiadań. Są one średniej długości, kilkuminutowe, a każda bez wyjątku pomaga maluchom zrozumieć otaczający je świat, pokazuje piękno przyrody i różnorodność zwierząt zamieszkujących naszą planetę. Wszystko to przekazane w ciekawy sposób za pomocą prostych i ciepłych historyjek, bardzo realistycznych i przyziemnych. Właściwie nie potrafię wskazać, która z nich spodobała nam się najbardziej gdyż moje dzieci każdej słuchały w skupieniu i uwadze.

Sięgając po tego typu książeczki dzieci mają okazję poznać najróżniejsze gatunki zwierząt. Tekst natomiast pięknie uzupełniają ich barwne ilustracje. Dzięki książce maluchy poznają sylwetki zwierzaków posegregowane w kilku rozdziałach: Wśród łąk i pól; Wakacje na wsi; Wśród leśnych zwierząt; Przyjaciele z ciepłych krajów; Tam, gdzie płynie rzeka; Zwierzęta krain podbiegunowych.

Jak widać na młodego czytelnika czeka tu mnóstwo przygód, wrażeń ale też i wiedzy jaką obdarują go bohaterowie wszystkich opowiastek. Wszystkie opowieści wchodzące w skład tego uroczego zbioru są zrozumiałe, ciekawe i ciepłe. Na pewno potrafią wciągnąć dzieci, zainteresować przyrodom i wzbogacić wiedze maluchów o interesujące fakty z życia zwierząt zamieszkujących różne regiony świata. 

Zważając na fantastyczne ilustracje oraz solidne wydanie wiem już dziś, że książka ta pozostanie z nami na długo uprzyjemniając niejedną wolną chwilkę.
Polecam, bo warto ;)Brak komentarzy: