poniedziałek, 7 marca 2016

"Terapia antystresowa poprzez sztukę" Tamara Michałowska

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: twarda

Format: 250 x 310 mm

Liczba stron: 102

Rok wydania: 2014

Cena: 31,92 zł


Kolorowanki dla dorosłych wciągnęły mnie ostatnio bez reszty. Są fajnym sposobem na relaks a przy okazji gdy dzieci sięgają po swoje malowanki ja towarzysząc im sięgam po coś w sam raz dla mnie i przyjemnie spędzam czas. Moim ostatnim odkryciem jest przepiękna i zupełnie wyjątkowa publikacja pt. "Terapia antystresowa poprzez sztukę. 101 mandali i dzieł sztuki oczyszczających i wzmacniających naszą psychikę".

Jest to książka, która zaprasza odbiorcę do podróży w świat sztuki. Ilustracje zostały w niej posegregowane w rozdziałach tematycznych, ułożonych chronologicznie według epok historii sztuki: Sztuka sakralna Tybetu, Sztuka starożytnego Egiptu, Dywany perskie, Sztuka islamu, Witraże katedralne, Sztuka markieterii XVII i XVIII wieku, Malarstwo secesyjne. Każdy rozdział rozpoczyna krótki wstęp z czym spotykam się po raz pierwszy i co w przypadku kolorowanek dla dorosłych jest bardzo trafionym pomysłem. Wśród kolorowanek znaleźć można więc wiele fantastycznych dzieł sztuki, dzieł które podziwiać można na całym świecie. Na wypełnienie kolorami czeka więc np. Ramzes III, Faraon, Tutenchamon, wzorzyste dywany, mandale tybetańskie, zaprezentowana w formie witraża historia świętej Marii Magdaleny, cuda Matki Boskiej, ukrzyżowanie Jezusa, są obrazy secesyjne i wiele innych bardziej lub mniej skomplikowanych kolorowanek. Na końcu książki znajduje się natomiast pomocny indeks, który stanowi wykaz dzieł sztuki będących inspiracją do stworzenia poszczególnych malowanek.

Przyznam, że jestem tą książką zachwycona. Już sama twarda oprawa prezentująca piękną wielobarwną mandalę urzekła mnie zachęcając do zajrzenia we wnętrze publikacji. Urzekają także same propozycje kolorowanek nadrukowanych na grubym sztywnym białym papierze. Kolorując je możemy sięgać nie tylko po kredki ołówkowe ale także ze spokojem pokusić się o użycie farb, cienkopisów czy chociażby pasteli i eksperymentów z kolorami.

Wydanie przygotowane jest z dbałością o najdrobniejsze detale, na bogato. Zachwyca każda kolorowanka, każdy wzór... Jeżeli szukacie więc dla siebie kolorowanki przy której chcielibyście przyjemnie spędzić czas, wyciszyć się, która w niczym nie przypomina dziecięcych malowanek, której bogaty wybór i różnorodność wzorów umożliwi obcowanie ze wspaniałymi światowymi dziełami sztuki, gorąco zachęcam do zwrócenia uwagi na ten właśnie wyjątkowy egzemplarz.Brak komentarzy: