wtorek, 15 marca 2016

"Reksio. Wielka księga przygód" E. Barska, M. Głogowski, A. Sójka

Wydawnictwo: Papilon

Oprawa: twarda

Format: 290 x 205 mm

Liczba stron: 272

Rok wydania: 2015

Cena: 27,30 zł
Reksio to dobrze wszystkim znany, i jeden z moich ulubionych w dzieciństwie, bohater bajek telewizyjnych. Uwielbiałam jego pouczające i zabawne zarazem przygody z którymi staram się zapoznawać dziś również moje maluchy. Reksio na ekranach TV gościł od roku 1967, zabawiał więc już nie jedno pokolenie. Ostatni odcinek nakręcono w 1990 roku jednak serial do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Przygody Reksia są fantastyczną alternatywą dla współczesnych zagranicznych kreskówek, które często są po prostu gorsze a w wersji książkowej stanowią prawdziwy skarb w dziecięcej biblioteczce.


"Reksio. Wielka księga przygód" to obszerna publikacja na którą składa się aż 26 bajek emitowanych wcześniej w TV.  Skierowana jest do najmłodszych dzieci, które stawiają dopiero pierwsze kroki w wielkim świecie literatury. Każde opowiadanie rozpoczyna prezentacja bohaterów, dzięki czemu maluchy mogą poznać ich imiona i sylwetki. W książce znajdują się opowieści takie jest np. Wycieczka do lasu, Duduś, Samochód, Koncert, Latawiec, Przygoda w górach, Burza, Duch czy Zimowe zabawy... Każdą z nich opatrzono niesamowitymi ilustracjami, dokładnie takimi jakie gościły na ekranach TV.

Reksio to mądry i zaradny piesek, na którego pomoc zawsze mogą liczyć wszyscy jego przyjaciele. Jest pracowity i pomysłowy, ma w sobie mnóstwo energii, którą pożytkuje chętnie bawiąc się ze wszystkimi mieszkańcami podwórka oraz swoim właścicielem, chłopcem Adasiem. Takie pogodne i ciepłe historie zainspirują więc dzieci do ciekawej zabawy, rozbawią oraz pomogą docenić wartość prawdziwego przyjaciela. Niezbyt długie opowiadania z pewnością nie znużą młodych słuchaczy a przepiękne kolorowe ilustracje przykują uwagę i rozbudzą wyobraźnię. Dość duże litery zachęcą natomiast starsze maluchy do samodzielnego czytania poprzez co książka ta będzie wiernym towarzyszem ich dzieciństwa.

Polecam gorąco tę lekturę wszystkim rodzicom, jestem pewna, że każda chwila z nią spędzona wywoła na twarzach dzieci radosny uśmiech. Poza tym jest to piękny i wartościowy pomysł na prezent dla malucha, który z pewnością ucieszy również jego rodzica ;)


Brak komentarzy: