poniedziałek, 14 marca 2016

Puzzle dwustronne - nauka i zabawa

Wydawnictwo: AWM

Format pudełka z rączką: 170 x 135 mm

Kategoria wiekowa: 4 - 6 lat

Cena: 19,99 zł / 1 szt.
Nauka literek i cyferek, składanie prostych wyrazów i rozwiązywanie najprostszych działań - z tym wszystkim mierzą się dzieci rozpoczynające naukę w szkole podstawowej oraz starsze przedszkolaki. Fajnie gdy my rodzicie możemy zaoferować naszym pociechom materiały edukacyjne, które skojarzą im się z dobrą zabawą a jednocześnie pomogą w opanowaniu i zapamiętaniu wyuczonych w szkolnej ławce materiałów. Jeśli nie macie pomysłu na tego typu rozwiązania dziś zaproponuję niedrogie i bardzo interesujące puzzle edukacyjne.

Układanki lubią chyba wszystkie dzieci, dlatego są dobrym materiałem do nauki połączonej z zabawą. Wydawnictwo AWM wprowadziło niedawno na rynek dwustronne puzzle o kształtach dinozaura i ślimaka. Każda z układanek zamknięta jest w maleńkim kartonowym pudełeczku z wygodnym uchwytem. We wnętrzu każdego z nich znajduje się 26 dużych elementów układanki (każdy w innym kolorze), po złożeniu których otrzymujemy odpowiednio wielobarwnego dinozaura i ślimaka. Stałym elementem w przypadku obu układanek są kolory. Każdy puzzel ma swój jedyny, indywidualny odcień koloru, z obu stron taki samym.

Puzzle w kształcie ślimaka z jednej strony mają nadrukowane literki (na jednym klocku znajduje się jedna literka w dwóch wariantach -duża i mała) a z drugiej nazwy zwierząt rozpoczynające się od litery z odwrotnej strony klocka.

Puzzle w kształcie dinozaura z jednej strony mają nadrukowane cyferki (na jednym klocku znajduje się jedna cyfra) a z drugiej działania na dodawanie i odejmowanie w zakresie 30, przy czym wynik zawsze znaleźć można, jak w poprzednim wypadku, na odwrocie.

W przypadku mojej niespełna pięcioletniej córki puzzle okazały się fantastycznym sposobem szczególnie do ćwiczeń z literkami. Ślimak bardzo jej się spodobał, a że zna już część literek zabawa z tą wersją była dla niej przyjemniejsza. Co do drugiej układanki skupiliśmy się na razie tylko na nauce cyferek, na działania jest jeszcze bowiem w tym wieku zbyt wcześnie. Niemniej jednak uważam, że pomysł na stworzenie takich właśnie układanek był bardo trafiony a taka forma zabawy zdecydowanie motywuje maluchy do ćwiczeń i poznawania nowych literek/cyferek. Poza tym, na początku gdy maluch jeszcze ich nie zna aby zachęcić go do układania można zabawić się w kolory nazywając puzzle np. różowy ż, żółty t, lub czerwony indyk, niebieski pies... W drugim wariancie jest podobnie, np. niebieski 16, brązowy 10...

Puzzle są dobrej jakości i o ciekawych kształtach. Są duże więc dziecku łatwo utrzymać je w rączce, dopasować do układanki. Mogą być pomysłem na fajną edukacyjną zabawę, uczyć również, poza alfabetem i cyferkami, kolorów. Małe poręczne pudełko pozwala natomiast zabrać układankę poza dom.

Myślę, że warto zachęcać dzieci do sięgania po puzzle gdyż mają one w sobie wiele walorów edukacyjnych - ćwiczą u dzieci precyzję, pamięć, uczą logicznego myślenia, cierpliwości, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, wyciszają i skupiają uwagę, a te dodatkowo uczą jeszcze literek, cyferek i kolorów. Są też fajnym pomysłem na wspólną zabawę z dzieckiem, okazją do spędzenia czasu razem. Jeśli rozglądacie się już powoli za zajączkowymi podarkami myślę, że śmiało mogę polecić te niedrogie układanki. Naprawdę warto zwrócić na nie uwagę ;)Brak komentarzy: