środa, 30 marca 2016

Niegłupia Gąska...

Wydawnictwo: Galaktyka

Oprawa: twarda wypełniona gąbką
Format: 166 x 166 mm
Liczba stron: 12
Rok wydania: 2016

Cena: 12 zł / 1 szt.


Kilka dni temu pokazywałam Wam dwie świetne książeczki dla maluchów, których bohaterkami były sympatyczna tytułowa Gąska oraz jej najlepsza przyjaciółka, mała rezolutna dziewczynka - Zosia. Seria składa się z czterech tytułów a ja nie mogłam sobie odmówić sięgnięcia po kolejne dwa. Tym razem Gąska nauczy najmłodszych kolorów oraz pomoże w opanowaniu cyferek a wszystko oczywiście na wesoło, kolorowo i ciekawie. Przypomnę, że autorką cyklu jest brytyjska artystka Laura Wall, ceniona ilustratorka, której ilustracje obecnie może podziwiać szerokie grono dzieci na całym świecie.

"123 z Gąską" to opowiastka, która nauczy maluchy liczenia od 1 do 10. Wygląda to w ten sposób, że na jednej stronie znajduje się jedna cyferka opatrzona odpowiednią ilustracją i podpisem. Jest prosto, przejrzyście, zabawnie i kolorowo. Grafika zdecydowanie interesująca dla dzieci a przy okazji taka urocza i oryginalna.

"Kolory z Gąską" to natomiast opowiastka, która uczy najmłodsze dzieci podstawowych kolorów. Ta książeczka aż tętni różnorodnymi kolorami i podobnie jak w poprzednim przypadku ilustracje podpisane są u dołu każdej ze stron.

Na pierwszy plan obu książeczek wysuwają się niecodzienne, bardzo kolorowe i niezwykle przyjemne dla oka, nowoczesne ilustracje. Co najważniejsze są to ilustracje bardzo zrozumiałe i nieskomplikowane dla dzieci. W tym wypadku ta prostota, ciepły sposób zaprezentowania bohaterów najmłodszym, sprawdza się rewelacyjnie. Jeżeli chodzi o tekst to nie ma go zbyt wiele, co jest oczywiście rzeczą normalną dla tego typu publikacji. Każda kolejna strona to wiedza, którą maluchy mogą przyswoić w najlepszy dla nich sposób - na wesoło i ciekawie, a wszystko to za sprawą uroczej Gąski i rezolutnej Zosi oraz łączącej ich wielkiej przyjaźni.

Karty książeczek wykonane są z grubego kartonowego papieru, okładki natomiast dodatkowo wypełnione gąbką, dlatego książeczki są miękkie i atrakcyjne dla maluchów. Ponadto rogi są delikatnie zaokrąglone, co sprawia, że maluszek może bezpiecznie się nimi bawić a dodatkowo ich nie pozagina i książeczki będą znacznie dłużej cieszyły oko estetycznym wyglądem. Ogólnie więc wydania są naprawdę solidne, wytrzymałe i przez długi czas będą dostarczać maluchom rozrywki.

Moja córka bardzo chętnie sama sięga po wszystkie książeczki z serii oglądając kolorowe ilustracje i prosząc o ponowne ich przeczytanie. Sama również, ze względu na to, że zna kolory i uczy się liczyć, zaczęła je opowiadać sugerując się samymi ilustracjami. Widzę, że przypadły jej do gustu, czemu w sumie wcale się nie dziwię i oczywiście bardzo mnie to cieszy. Zawsze byłam zdania, że dzieci trzeba oswajać z książkami od najmłodszych lat a prezentowane publikacje idealnie się do tego nadają. Adresowane są bowiem do dzieci w wieku od 1 do 3 lat.

Oczywiście książeczki, które pomagają maluchom w ciekawy i zrozumiały sposób poznawać otaczający je świat, uczyć potrzebnych i praktycznych rzeczy, są zawsze przez nas ciepło przyjmowane, a ta seria zrobiła na nas dodatkowo bardzo dobre wrażenie rewelacyjnym wydaniem. Z czystym sercem polecam każdy z czterech dostępnych w cyklu tytułów ;)


Brak komentarzy: