środa, 16 marca 2016

Mister Maker (Pan Robótka). Cudeńka

Wydawnictwo: CED

Oprawa: miękka

Format: 265 x 217 mm

Liczba stron: 16

Rok wydania: 2015

Seria: Mister Maker

Cena: 9,61 zł

Znacie Pana Robótkę? Chyba wszyscy rodzice a także dzieci bez wyjątku kojarzą tego niezwykle pomysłowego pana z kanału BBC CBeebies. Otóż w ręce moich dzieci trafiła niedawno książka z ciekawymi projektami Mister Maker’a, które swoją premierę miały wcześniej właśnie na ekranach TV. Publikacja nosi tytuł „Mister Maker (Pan Robótka). Cudeńka”. Dzieci znajdą w niej kilka interesujących projektów prac oraz 200 fantastycznych naklejek tematycznych. Propozycje są bardzo różnorodne a ze względu na raczej proste wykonanie i rewelacyjne efekty końcowe bardzo podobają się dzieciom.

W publikacji znajdują się pomysły prac plastycznych,zgadywanki, gra planszowa oraz kolorowe naklejki. Projekty prac są bardzo dokładnie opisane. Pan Robótka instruuje dzieci krok po kroku jak je wykonać także wszystko jest jasne i zrozumiałe. Przed rozpoczęciem pracy mały robótkowicz jest informowany również o tym co będzie niezbędne i co należy sobie wcześniej przygotować by jej wykonanie było w pełni możliwe.

Książka jest bardzo fajna, choć niezbyt obszerna. Oglądając Pana Robótkę w telewizji zazwyczaj dość szybko zapominałam o pomysłach jakie realizował i sposobie ich wykonania. Teraz z pomocą książki razem z dziećmi możemy powoli zająć się realizacją przynajmniej kilku z nich.

Udało nam się wykonać już kilka małych arcydzieł. Na takie zabawy zawsze znajdzie się czas. Najważniejsze, że dzieci chętnie się do nich garną, bawiąc się przy tym rewelacyjnie. Przy okazji rozwijają swoje zdolności artystyczne i zapominają o nudzie.
Szczerze polecam ;)

W serii ukazały się również:
"Mister Maker (Pan Robótka). Superpomysły"
"Mister Maker (Pan Robótka). Wesołe kolorki"
"Mister Maker (Pan Robótka). Kształty"
"Mister Maker (Pan Robótka). Niezwykłe projekty plastyczne"

Brak komentarzy: