piątek, 5 lutego 2016

Zwierzęta w kolorowankach...

Kolorowe latanie
Nasi ulubieńcy
Dzikie zwierzęta
Wodna przygoda


Wydawnictwo: MD Monika Duda

Oprawa: notesowa

Format: 205 x 205 mm

Liczba stron: 30

Cena: 3,99 / 1 szt.

Moje dzieci to prawdziwi artyści i właściwie codziennie coś tworzą, malują, rysują, budują, wyklejają, wycinają… Rozwijają w ten sposób swoje zdolności manualne, ćwiczą dokładność, precyzję i oczywiście świetnie się bawią. Właśnie rozpoczęły się ferie a maluchy mają więcej wolnego czasu, który jakoś trzeba przecież spożytkować. Moja propozycja to między innymi kolorowanki wydawnictwa MD, które wszyscy bardzo lubimy.

Na kartach prezentowanych malowanek dzieci znajdą bardzo proste, nieskomplikowane obrazki. Są one przy tym duże, nadrukowane starannie grubą wyraźną kreską. W sam raz dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych. Nie ma tu żadnych instrukcji kolorowania, maluchy mają pełną dowolność w dobieraniu barw i tworzeniu prawdziwych małych arcydzieł. Mogą używać kredek, pisaków a nawet farbek gdyż kolorowanki znajdują się tylko po jednej stronie kartek. Do wyboru jest natomiast w sumie wiele, bo aż 30 malowanek w każdej z książeczek. Co fajne karteczki można bez problemu wyrwać i gotową pracę powiesić w widocznym miejscu co w przypadku moich dzieci jest naprawdę trafionym rozwiązaniem.

A jakie obrazki znajdują się na kartach malowanek? Oczywiście jak wskazują tytuły są to najróżniejsze zwierzęta te małe i te duże, żyjące dziko i blisko człowieka, latające i pływające... Każdy obrazek umieszczony jest na białym tle, które każdy maluch może również dowolnie uzupełniać dorysowując coś tym uroczo prezentującym się zwierzakom. Myślę, że takie kolorowanki spodobają się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom.

 Gorąco zachęcam do zaopatrzenia swoich dzieci w tego typu kolorowanki, na pewno sprawią im one dużą frajdę tak jak to się stało w naszym przypadku ;)
Brak komentarzy: