poniedziałek, 29 lutego 2016

"Wędrówki zwierząt" Robert Dzwonkowski

Wydawnictwo: AWM

Oprawa: twarda

Format: 210 x 270 mm

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2016

Seria: Bądź odkrywcą

Cena: 12,90 złŚwiat zwierząt bez wątpienia potrafi zafascynować miłośników przyrody w każdym wieku. Moje maluchy nieustannie wzbogacają swoją wiedzę na temat zwierząt, lubią je obserwować w naturalnym środowisku i zawsze sprawia im to masę radości. Książeczki o tematyce przyrodniczej mają swoje honorowe miejsce w naszej biblioteczce i czasem tak się zastanawiam ile ich się tam jeszcze zmieści. Tym razem pochwalę się kolejną publikacją, która na długo zajęła moje dzieci pt. "Wędrówki zwierząt".

Wędrówki zwierząt kojarzą się najczęściej z przylotami i odlotami ptaków do ciepłych krajów. To jednak nie jedyne wędrówki jakie odbywają regularnie zwierzęta. Przyroda również w tym aspekcie potrafi zaskoczyć. Sięgając po prezentowaną lekturę dzieci przeczytają bowiem o wędrówkach wielu innych gatunków z odległych zakątków świata, np. karibu, motyli, antylop gnu, lemingów, nietoperzy, wielorybów, szarańczy, ssaków morskich, stonki, ryb, żółwi a nawet roślin. Wędrówki opisywanych zwierząt rozrysowane są dla ułatwienia na mapce oraz wsparte o różnorodne informacje przybliżające czytelnikowi dany gatunek. Z książki dowiadujemy się więc nie tylko gdzie emigrują zwierzęta ale również kiedy i po co. Co równie ważne na kartach lektury znaleźć można wiele kolorowych fotografii ukazujących fascynujący świat wędrujących zwierząt i pomagających w przyswojeniu przeczytanych wiadomości.

Lektura ogromnie nas zaciekawiła. Jest przystępna, a każdą z ciekawostek przedstawiono w prosty, zrozumiały sposób. Po jej przeczytaniu oczy otwierają się szerzej ze zdumienia. Podoba mi się przejrzysty układ, duża czcionka i ciekawa treść, która nie nudzi młodego czytelnika a jest umiejętnie wyeksponowana.

Dzieci są małymi odkrywcami. Świat zwierząt natomiast kryje tyle tajemnic, że każdego dnia można odkrywać w nim coś nowego. Bardzo fajnie, że są lektury takie jak ta, takie małe tematyczne encyklopedia przyrody, które nakreślają jeden wybrany temat z życia zwierząt i prezentują go młodszemu odbiorcy w sposób dostosowany do jego młodego wieku i posiadanych wiadomości. Zdecydowanie polecam tę publikację wszystkim dzieciom kochającym przyrodę i otwartym na nowinki ze świata zwierząt. Myślę, że posłuży im nie tylko w domu ale nie raz informacje w niej zawarte przydadzą się także w szkolnej ławce.

W serii Bądź odkrywcą ukazała się również książka Drapieżcy i ofiary

Brak komentarzy: