wtorek, 2 lutego 2016

W oczekiwaniu na wiosnę...

Wydawnictwo: Siedmioróg 

Oprawa: twarda

Format: 210 x 290 mm

Liczba stron: 110

Rok wydania: 2014

Cena: 31,99 zł


Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Format: 160 x 230 mm

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2014

Cena: 13,59 zł


Co prawda w kalendarzu jeszcze zima ale wraz z dziećmi wypatrujemy już pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Jest to też dobry czas aby tak na spokojnie zacząć myśleć o najróżniejszych dekoracjach wiosennych tudzież wielkanocnych. A, że w naszym domu stawiamy na zabawy twórcze nie mogliśmy oprzeć się pokusie by w poszukiwaniu nowych inspiracji nie sięgnąć po dwie świetne książki pt. "50 prac ręcznych na wiosnę" oraz "Prace ręczne na wiosnę - POLSKA TRADYCJA". Wprowadzają one czytelnika w świat różnorodnym dekoracji wiosennych oraz ozdób wielkanocnych, które uwielbiają tworzyć chyba wszystkie dzieci a zdecydowanie kochają to moje maluchy.

Publikacje szybko wzbudziły zainteresowanie wszystkich domowników. Różnorodność pomysłów sprawia, że każdy znajdzie w nich coś ciekawego dla siebie. Stopień trudności jest również zróżnicowany przy czym w większości nie są to prace trudne, raczej czasochłonne i wymagające cierpliwości od artysty.

Każda z proponowanych prac jest skrupulatnie pokazana a jej wykonanie zaprezentowane krok po kroku zarówno w formie opisowej jak i za pomocą kolorowych ilustracji. Podobnie ma się rzecz do listy materiałów niezbędnych do wykonania dekoracji. Pokazano je na ilustracji jak i wypisano tuż obok niej. Oprócz tego wszystkie pomysły wzbogacono informacją o stopniu trudności ich wykonania oraz czasie jaki trzeba nań poświęcić. Oczywiście nie brakuje przy tym fotografii gotowej dekoracji czyli efektu jaki powinniśmy osiągnąć kierując się wskazówkami autorki.

Lektury są bardzo kolorowe, przejrzyste a instrukcje prac zrozumiałe. Książki są więc ogólnie bardzo przystępne a swymi pomysłami zachęcają do tworzenia niebanalnych wiosenno-wielkanocnych dekoracji kilkoma różnymi technikami i przy użyciu różnorodnych materiałów. Ledwo do nas dotarły a już skusiliśmy się na wykonanie kilku prac. Piszę o nich jednocześnie gdyż książeczka "Prace ręczne na wiosnę - TRADYCJA POLSKA" zawiera 22 wybrane projekty z tej drugiej. Jeśli więc szukamy wielu pomysłów proponuję skusić się na grubszą publikację tj. "50 prac ręcznych na wiosnę". Jeżeli natomiast wybierzecie tańsze i nieco skromniejsze rozwiązanie również nie powinniście czuć się zawiedzeni.

Polecam te książki wszystkim rodzicom, którzy pragną rozwijać u swoich dzieci zdolności manualne oraz talenty twórcze oraz szukają ciekawych inspiracji, które pomogą wprowadzić do  domu odrobinę wiosennego klimatu, na pewno warto …








Brak komentarzy: