piątek, 12 lutego 2016

"Prawdziwe wyzwania: Labirynty"

Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: broszurowa

Format: 210 x 295 mm

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2016

Cena: 19,99 złKsiążeczki z najróżniejszymi łamigłówkami są zawsze mile widziane w naszym domu. Dzieci chętnie po nie sięgają i lubią w ten sposób spędzać wolny czas. Są jednak wśród tych wszystkich zadanek takie, które rozwiązują w pierwszej kolejności przerzucając kartki książeczek w celu ich odnalezienia. Tak właśnie jest w przypadku wszelakich labiryntów. To właśnie od nich najczęściej moja młodsza córka zaczyna zabawę narzekając, że jest ich zawsze tak mało. Moją uwagę zwróciła więc publikacja pt. "Prawdziwe wyzwania: Labirynty", na kartach której od samego początku aż do końca znaleźć można tylko i wyłącznie labirynty. Brzmi interesująco, prawda?

W publikacji znaleźć można aż 80 najróżniejszych labiryntów. Na początku są one proste i mniej zawiłe jednak w miarę zagłębiania się w lekturę stają się coraz trudniejsze i bardzo poplątane. O ile więc na początku moja pięciolatka dawała radę o tyle przesuwając się coraz dalej zaczęła potrzebować odrobinę mojej pomocy. Poziom trudności jest więc dość różnorodny a to cieszy gdyż labirynty są dla dzieci małymi wyzwaniami. Przejście trudniejszego z nich wymaga logicznego myślenia,koncentracji i opanowania.

Bardzo udana moim zdaniem jest szata graficzna publikacji. Labirynty są różnorodne i w większości nie przypominają klasycznych, powszechnie spotykanych w innych książeczkach z łamigłówkami. Dla przykładu są one zaprezentowane w formie pajęczej sieci, kosmicznej wędrówki wśród planet i gwiazd, plątaniny rur, pasa startowego samolotu, wzorzystych skrzydeł motyla... Wybór jest przeogromny a zabawa naprawdę przednia. Jeżeli mamy problem z przejściem jakiegoś labiryntu możemy zajrzeć na koniec lektury gdzie znajdują się wszystkie rozwiązania. Ciekawym pomysłem jest też zachęcenie dzieci do przejścia labiryntów w określonym czasie a nawet szybciej. Na każdej stronie znajduje się bowiem czas w jakim powinniśmy pokonać łamigłówkę. Chętni mogą spróbować go pobić choć nawet jeśli się to nie uda przejście zagmatwanego labiryntu zawsze sprawi wielką satysfakcję dziecku i będzie to największa dlań nagroda.

Publikacja ma duży wpływ na rozwój dziecka. Maluchy dzięki niej ćwiczą rączkę, uczą się logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię. Wszystko to ściśle łączy się z dobrą zabawą i satysfakcją z wykonanego zadania. Na pewno warto się nią zainteresować.


Brak komentarzy: