środa, 3 lutego 2016

Małe też cieszy...

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka
Format: 160 x 230 mm
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 16

Cena: 3,60 zł

"Chory kotek" to opowiastka znana chyba każdemu. Jej autorem jest Stanisław Jachowicz (1796 - 1857) - polski poeta, pedagog a także bajkopisarz. Utwór ten jest też jednym z jego najpopularniejszych dzieł skierowanych do dzieci.

Historia, jak zresztą wskazuje tytuł, opowiada o kotku, który się rozchorował. Przyczyną jego choroby jest natomiast łakomstwo. Kotka odwiedza lekarz, który zaleca mu umiar w jedzeniu i surowo gani nieboraka...

Książeczka jest bogato ilustrowana, a te wesołe i kolorowe obrazki przyciągają do niej najmłodszych. Tekst jest rytmiczny, przystępny i nadrukowany dużą wyraźną czcionką, idealny do czytania przez dzieci, które właśnie się tego uczą. Lektura jest cieniutka i taka niepozorna a jednak uwielbiają ją moje dzieci. Ta klasyczna bajeczka zachwyca w końcu najmłodszych od pokoleń. Sięgając po nią maluchy przy okazji mogą poznać również niemiłe skutki objadania się. Mamy więc i wątek edukacyjny ;) Zadecydowanie polecam tę uroczą książeczkę wszystkim dzieciom.
~~~~~ *** ~~~~~


Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka
Format: 160 x 160 mm
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2010

Cena: 2,39 zł / 1 szt."Alicja w krainie czarów. 101 bajek" to popularna klasyczna opowieść, którą na motywach książki Lewisa Carrolla, opowiedziała najmłodszym Katarzyna Najman. Alicja to mała dziewczynka, która wyrusza w podróż do fantastycznej krainy czarów gdzie wszystko jest możliwe i panują zupełnie inne zasady niż w realnym świecie. Można urosnąć lub zmaleć jedząc odpowiednie smakołyki, przeżyć naprawdę niebywałe przygody i poznać niesamowite osoby. Co ciekawe kraina do której dostała się dziewczynka jest na wyciągnięcie ręki i tak naprawdę każdy może ją odwiedzić … w swych snach.

"Kłopoty małego liska. 101 bajek" to urocza opowiastka o zwierzętach autorstwa Wioletty Święcińskiej. Historia może mniej znana, ale warta uwagi. Opowiada o przyjaźni małej dziewczynki Kasi i młodego rudego liska. Kasia znajduje zwierzaka w śniegu, postanawia się nim zaopiekować i bardzo szybko zaprzyjaźnia. Lisek lubi chodzić do lasu i bawić się z leśnymi przyjaciółmi. Pewnego razu jednak myśliwi wyruszają na polowanie a ich celem jest właśnie lisek Kasi...

Książeczki są niewielkich rozmiarów, ale na ich kartach maluchy znajdą naprawdę fajne i ciekawe bajki dlatego warto po nie sięgnąć. Ich szata graficzna jest bardzo kolorowa, ilustracje duże, ciepłe, idealnie odzwierciadlają tekst, choć stworzyło je dwóch innych autorów. Ten z kolei jest zrozumiały nawet dla młodszych, kilkuletnich dzieci. Książeczki mają więc wszystkie te elementy, które najmłodszych do lektury przyciągają i wspierają przy okazji rozwój dziecięcej wyobraźni.Takie małe książeczki są tym fajniejsze, że można je wszędzie ze sobą zabrać i zawsze mieć pod ręką fajną bajeczkę. W serii ukazało się wiele innych interesujących tytułów jest więc w czym wybierać. Są bajki znane i mniej popularne. Myślę, że warto zapoznać się z ofertą wydawnictwa Siedmioróg i za niewielkie pieniądze wzbogacić biblioteczkę maluchów o  kilka pięknych książeczek z tej właśnie serii. Oczywiście polecam ;)

Brak komentarzy: