czwartek, 25 lutego 2016

"Hania Humorek. Najfajniejsza na świecie humorkowa księga kolorowanek i innych zabaw" Megan McDonald

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka

Format: 205 x 295 mm

Liczba stron: 64

Rok wydania: 2016

Cena: 13,59 zł


Książeczki z najróżniejszymi łamigłówkami są bardzo lubiane przez moje dziewczynki.  Stanowią źródło rozrywki i zabawy rozwijając przy okazji umiejętność logicznego myślenia, wyobraźnię przestrzenną, koncentrację i precyzję. Kiedyś to ja musiałam podsuwać je dzieciom, dziś ku mojej uciesze sięgają po nie zupełnie same i to praktycznie codziennie. Na rynku jest sporo publikacji tego typu. Myślę, że na uwagę zasługuje książeczka pt. "Hania Humorek. Najfajniejsza na świecie humorkowa księga kolorowanek i innych zabaw". Jeżeli Wasze pociechy znają Hanię wiedzą pewnie, że jest to energiczna i pełna pomysłów mała dziewczynka w towarzystwie której nie można się nigdy nudzić.

Książeczka zawiera szereg różnorodnych łamigłówek i kolorowanek dla najmłodszych a wszystko to ściśle związane z Hanią Humorek, bohaterką serii opowiadań dla najmłodszych. Dzieci znajdą tutaj takie zadania jak: labirynty, kolorowanki, wykreślanki, rysowanie po kropkach czy zaszyfrowane wiadomości. Część zadań wymaga od dziecka znajomości literek ale spora część już niekoniecznie. Zadania są raczej proste i o ile maluchy znają alfabet poradzą sobie z nimi bez mniejszych problemów. Szata graficzna jest przystępna, zadania są czytelne, na jednej stronie jest tylko jedno do rozwiązania a polecenia krótkie i zrozumiałe. Na końcu lektury znajdują się rozwiązania do kilku trudniejszych zadań choć osobiście zachęcam maluchy aby same próbowały swoich sił w ich rozwiązaniu.

Łamigłówki są bardzo różnorodne więc każdy maluch ma możliwość znalezienia wśród nich czegoś w sam raz dla siebie. Ogólnie spodobały się moim dzieciom. Sprawdziły się w domu i w podróży. Dzieci dzięki nim ćwiczą rączkę, uczą się logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię. Wszystko to ściśle łączy się z dobrą zabawą i satysfakcją z wykonanego zadania. Na pewno warto się nimi zainteresować spędzając pożytecznie i miło wolny czas. Polecam ;)

Brak komentarzy: