sobota, 27 lutego 2016

"501 naklejek zwierzęta"

Wydawnictwo: AWM

Oprawa: miękka

Format: 135 x 165 mm

Liczba stron: 56 + 28 stron z naklejkami

Cena: 14,90 zł

Książeczki z różnorodnymi naklejkami dla najmłodszych już wiele razy gościły w naszym domu. Wciąż jednak odkrywam coś nowego o czym warto opowiedzieć, w co warto zainwestować i pokazać dzieciom, dlatego zawsze chętnie powracam do tego tematu. Moje maluchy uwielbiają naklejki a ja lubię, kiedy bawią się nimi nie obklejając przy tym całego mieszkania, dlatego dziś kilka słów o książeczce, która ucieszyła zarówno moją czterolatkę jak i mnie. Mowa tu o małych rozmiarów publikacji wydawnictwa AWM pt. „501 naklejek Zwierzęta”.

Tytuł robi wrażenie, prawda? Rzadko spotkać można książeczki, które zawierają aż tyle naklejek i to nie byle jakich naklejek. W środku znalazłam bowiem naprawdę piękne i kolorowe nalepki przedstawiające sylwetki różnorodnych gatunków zwierząt, a to wszystko posegregowane tematycznie w kilkunastu kategoriach. Są tu bowiem zwierzęta podzielone w zależności od kontynentu na którym występują, w zależności od koloru (niebieskie, białe, żółte, czerwone, brązowe, czarne, w paski, cętki, kropki), są tropy zwierząt i ich niezwykłe budowle, są zwierzęta małe i duże, latające i pływające, są też podzielone na rasy psy, koty czy konie... Mamy tu więc cały fascynujący świat zwierząt: owady, ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki.

Książeczka wygląda w ten sposób, że jest w niej kilka stron z miejscami na naklejki a dalej kilka z naklejkami. Strony przeznaczone do naklejania są zawsze takie same. Na środku znajduje się pytanie dla dzieci adekwatne do poruszanego tematu a wokół niego jest kilka ponumerowanych i podpisanych nazwą zwierzaka, cieni zwierząt. Jedynym tekstem jaki najmłodsi znajdą na kartach lektury jest więc wskazany podział zwierząt, o którym wspomniałam wcześniej, pytanie widniejące na środku kartki, nazwa i numer zwierzaka który odpowiada numerowi naklejki na której się znajduje. 

Moja córka nie mogła sobie odmówić i niemal natychmiast zabrała się do oglądania i naklejania naklejek. Zabawa okazała się być bardzo przyjemna, wciągająca a przy okazji doskonaląca też zręczność i precyzję. Dzieci dzięki tej książeczce poznają wiele różnorodnych gatunków zwierząt a zabawa z nalepkami i zgadywankami pomoże w zapamiętaniu i przyjrzeniu się każdemu zwierzakowi z osobna. Pozostaje mi tylko zachęcić do zainteresowania prezentowaną publikacją, gdyż zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, w czym utwierdziłam się również widząc jak chętnie pracuję przy niej moja córka ;)Brak komentarzy: