piątek, 22 stycznia 2016

Zimowe bajeczki ...

"Pani Zima"
"Zimowa przygoda"
"Zima w Kuriańskiej Łączce"

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Format: 160 x 160 mm

Liczba stron: 16

Rok wydania: 2010

Seria: 101 bajek

                                                                                                    Cena: 2,39 zł / 1 szt.Za oknem śnieg i mróz, zima w pełni, jest to więc idealna pora ażeby sięgać wraz z dziećmi po ulubione zimowe opowiadania, popijając przy tym pyszną gorącą czekoladę. Udało mi się wypatrzyć niedawno naprawdę fajną serię małych książeczek adresowaną do najmłodszych 2 - 5 letnich maluchów. Seria 101 bajek, bo o niej mowa, oferuje młodym czytelnikom/słuchaczom bajki zaliczane do światowej klasyki literatury dziecięcej jak i opowieści zupełnie współczesne a wśród nich tak lubiane przez dzieci historyjki o zwierzętach. 

"Pani Zima" to pierwsza z bajek po którą sięgnęłam wraz z dziećmi. Oczywiście jest to klasyczna baśń braci Grimm o dwóch siostrach, dobrej i złej. Jedna z dziewczynek wpada przypadkiem do studni przenosząc się do zupełnie innego baśniowego świata. Wędrując po nim napotyka wielki piec, w którym piecze się chleb i jabłoń uginającą się od ciężaru dojrzałych jabłek. W końcu dziewczynka dociera do małego domku gdzie spotkała staruszkę - Panią Zimę. Dziewczynka pracuje u niej przez jakiś czas wykonując swoje obowiązki z największą starannością za co spotka ją sowite wynagrodzenie i powrót do domu. Druga z sióstr zazdrości pierwszej bogactwa i również skacze do studni...

"Zimowa przygoda" to bardzo niezwykła opowieść opowiedziana przez Katarzynę Najman. Pewnego razu dzieci Kasia i Piotruś dostają list z prośbą o pomoc. Niebezpieczeństwo grozi zwierzętom z lasu, z którymi bardzo się zaprzyjaźnili. Po dotarciu na miejsce dzieci zjadły magiczne jagody dzięki którym stają się niewiele większe od polnej myszy. Jak się okazało małym zwierzętom zagrażają groźne wilki, które niedawno pojawiły się w okolicy. Wszyscy razem postanawiają działać...

"Zima w Kuriańskiej Łączce" autorstwa Ewy Mirkowskiej, to wesoła opowieść o trójce rodzeństwa mieszkającego na wsi, które potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Pewnego razu do psiaka dzieci przychodzi lis. Opowiada mu o kozie i jej koźlętach, na których natknął się w lesie i którym trzeba koniecznie pomóc. Dzieci też dostrzegają potrzebę pomocy leśnym zwierzakom. Dziewczynka buduje nawet dla nich przytulny domek a potem wszyscy przygotowują się do wigilijnej kolacji.

Książeczki są niewielkich rozmiarów, ale na ich kartach maluchy znajdą naprawdę fajne i ciekawe bajki dlatego warto po nie sięgnąć. Ich szata graficzna jest bardzo kolorowa, ilustracje duże, ciepłe, idealnie odzwierciadlają tekst. Ten z kolei jest zrozumiały nawet dla młodszych, kilkuletnich dzieci. Książeczki mają więc wszystkie te elementy, które najmłodszych do lektury przyciągają i wspierają przy okazji rozwój dziecięcej wyobraźni.Takie małe książeczki są tym fajniejsze, że można je wszędzie ze sobą zabrać i zawsze mieć pod ręką fajną bajeczkę. Oczywiście polecam ;)


Brak komentarzy: