środa, 27 stycznia 2016

"Ziarenka maku" Józef Ratajczak

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Format: 140 x 200 mm

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2011

Cena: 8,79 zł


"Ziarenka maku" to zbiór poezji dla dzieci autorstwa Józefa Ratajczaka (1932 - 1999) polskiego poety i prozaika. Mimo iż publikacja obiła mi się wcześniej o uszy dopiero niedawno dowiedziałam się co skrywa ten uroczo wyglądający tomik. Właściwie skłoniła mnie do tego po części również jego bajecznie prezentująca się oprawa.

W środku książeczki jest równie kolorowo i wizualnie wygląda to bardzo fajnie. Jeśli chodzi natomiast o utwory jakie znalazłam w zbiorku, są to niedługie wierszyki, których tematyka w dużej mierze dotyczy przyrody i zjawisk pogodowych. W sumie można tu znaleźć 24 tytuły a każdy jak wspomniałam wcześniej opatrzony dużą, dominującą na stronie, kolorową ilustracją.

Przyznam, że lektura nie do końca spodobała się moim maluchom, wierszyki nie są melodyjne, nie wpadają tak szybko w ucho jak chociażby utwory Brzechwy czy Tuwima. Ale z drugiej strony przecież warto, poszerzając horyzonty najmłodszych, podsuwać im również i te mniej znane tytuły tak aby wiedziały przynajmniej, że na tych dwóch autorach oferta poezji dla najmłodszych się nie kończy. Wydanie naprawdę do tego zachęca a duża czcionka ułatwia czytanie wierszy dzieciom.Brak komentarzy: