poniedziałek, 11 stycznia 2016

"Warkocze. Przewodnik krok po kroku" L. Arnesen, M. Moesgaard

Wydawnictwo: Między słowami

Oprawa: twarda

Liczba stron: 108

Format: 170 x 220 mm

Rok wydania: 2015

Cena: 20 zł

Są fryzury, które sprawdzają się od wielu lat i nigdy nie wychodzą z mody. A zważając na fakt iż mam dwie córki w kwestii dziewczęcych fryzur ciekawych pomysłów nigdy dość. Skusiła mnie niedawno, ogólnie chwalona przez posiadającą jej osoby, książka pt. "Warkocze. Przewodnik krok po kroku". Jej autorkami są dwie młode dziewczyny, które uwielbiają pleść warkocze i zdradzają czytelnikom kilka uniwersalnych patentów na bajeczne fryzury.

Autorki książki w pierwszej kolejności prezentują na jej kartach pięć podstawowych splotów, tj. francuza, holendra, kłosa, linę oraz splot koronkowy. W dalszej części pokazują jak z użyciem tych właśnie splotów stworzyć oryginalną fryzurę. Ich pomysły są dość różnorodne. Proponują bowiem uczesania sprawdzające się w szkole, pracy a nawet na imprezie.

Układ książki jest bardzo czytelny. Na pierwszej rozkładówce znajduje się duża kolorowa ilustracja gotowej fryzury a tuż obok niej kilka wskazówek odnoszących się do danego splotu, stopień trudności, potrzebne akcesoria oraz czas wykonania. Na następnej rozkładówce zamieszczono natomiast instrukcje wykonania fryzury zarówno w formie zdjęć obrazujących wykonanie krok po kroku jak i instrukcji napisanej w punktach. Wszystko to wzbogacono również o kod umieszczony pod każdą z instrukcji, po zeskanowaniu którego możemy obejrzeć filmik.

Inspiracje jakie znalazłam w publikacji zachęciły mnie do eksperymentowania na włosach moich dziewczynek. Oczywiście czas w jakim na początku wykonuje się daną fryzurę znacznie odbiega od tego, który widnieje przy instrukcji jej wykonania. Fryzury są niemniej jednak warte poświęcenia dłuższej chwili i opanowania techniki. Autorki ich wykonanie opisały raczej przystępnie i o ile nie zabraknie nam cierpliwości i determinacji po kilku podejściach efekty naszej pracy mogą okazać się naprawdę imponujące. Zachęcam do lektury ;)

Brak komentarzy: