czwartek, 28 stycznia 2016

"Pixi Ja wiem! Konie i kuce" Hanna Sörensen

Wydawnictwo: Media Rodzina

Oprawa: miękka

Format: 107 x 154 mm

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2011

Cena: 4,49 zł / 1 szt."Pixi Ja wiem" to seria maleńkich książeczek dla dzieci na etapie szkoły podstawowej, które w przystępny sposób pokazują najmłodszym świat rozpalając ciekawość i dostarczając wielu interesujących ciekawostek na różne tematy. W skład serii wchodzi ponad dwadzieścia różnorodnych tytułów a moje córki miały okazję zapoznać się niedawno z dwoma z nich.

"Pixi Ja wiem! Konie i kuce" to lektura idealna dla małych miłośników koni. Sięgając po nią dzieci dowiedzą się wielu ciekawostek na temat niezwykłych zwierząt. Poznają chociażby przodków dzisiejszych koni, przeczytają o tym jaką rolę spełniał koń dawniej w życiu człowieka, jak przystosował się do życia w różnych warunkach klimatycznych, jaka jest hierarchia w stadzie, jakie są rodzaje chodu i rozmiary koni, odmiany, pożywienie, czy dla przykładu jak wyglądają narodziny źrebaka. Informacji jak widać jest dużo a nie wymieniłam tu ich wszystkich...

"Pixi Ja wiem! Zwierzęta gospodarskie" to książeczka, która wprowadzi dzieci w świat zwierząt mieszkających na wsi. Na początku najmłodsi dowiedzą się czym tak właściwie jest gospodarstwo rolne a dalej poznają jego mieszkańców takich jak bydło rogate, świnie, drób, konie, owce, psy pasterskie, kozy oraz kilka gatunków zwierząt żyjących dziko, które szczególnie upodobały sobie wiejskie zagrody.

Książeczki są małe, takie wydania kieszonkowe, ale za to bogate w konkrety. Tekst jest krótki i zawiera podstawowe wiadomości, adekwatne moim zdaniem do potrzeb dzieci 5-8 letnich. Ważniejsze ciekawostki znajdują się dodatkowo w ramkach tak aby szybciej rzucały się w oczy. Całość jest też bogata w kolorowe ilustracje, które również ułatwiają przyswajanie wiadomości i są ważnym dla dzieci elementem tychże lektur. Na końcu każdej z publikacji znalazłam przydatny leksykon, który wyjaśnia dzieciom ważniejsze terminy na które natrafiają czytając poszczególne książeczki. Ponadto są w nich również quizy i zagadki pomagające w przyswojeniu ważniejszych informacji. Ogólnie jest naprawdę przejrzyście, czytelnie i ciekawie. Z takich książeczek przyjemnie się korzysta a widząc różnorodność tytułów nie wątpię iż każdy znajdzie wśród nich coś adekwatnego dla zainteresowań swoich dzieci. Myślę, że mogę polecić te książeczki właściwie wszystkim, tym bardziej, że ich cena naprawdę nie jest wysoka ;)

Brak komentarzy: