wtorek, 26 stycznia 2016

"Monster High Przyjaciółki i ich potwornie piękny notes" Gitty Daneshvari

Wydawnictwo: Bukowy Las

Oprawa: miękka

Format: 140 x 205 mm

Liczba stron: 240

Rok wydania: 2015

Seria: Monster High

Cena w księgarni bonito: 11,18 zł

Straszyciółki z Monster High nieustannie cieszą się ogromną sympatią mojej starszej córki. Jeśli i wśród Waszych dzieci znajdują się fanki tejże serii z pewnością zainteresuje je publikacja "Monster High Przyjaciółki i ich potwornie piękny notes". Moja córka zabiera tę książkę regularnie do szkoły i wspólnie z koleżankami w wolnych chwilach zapełnia kolejne jej karty...

We wnętrzu lektury znaleźć można przede wszystkim niezliczone zadania, pomysły i zabawy a wszystko to oczywiście ściśle związane z serią Monster High. Dla przykładu posiadaczka książki, najlepiej w towarzystwie swoich przyjaciółek, musi stworzyć coś w rodzaju Kodeksu Straszyciółek czyli takie prawa i obowiązki, które musi przestrzegać każda z przyjaciółek. Są tu też quizy sprawdzające wiedzę o poszczególnych straszyciółkach ze straszyceum w Salem, miejsce na własne pomysły zabaw, rysunki, piosenki, projektowanie ubrań czy komiksy inspirowane serią. Na końcu publikacji znalazłam ciekawostkę w postaci Kodeksu Etycznego Gargulców, którym standardowo kieruje się Rochelle Goyle, co czytelnicy znający serię pewnie zdążyli już zauważyć.

Niespodzianką jest też niedługie nowe opowiadanie pt. "Najciemniej pod latarnią", stanowiące kontynuację serii, w którym to trzy straszyciółki trafiają na ślad zaginionego ojca Rebekki. Dziewczyna w towarzystwie Venus i Rochelle wyrusza na jego poszukiwania. Czekają je nowe przygody i niebezpieczeństwa, ale czy cokolwiek jest w stanie  przestraszyć uczennice z Monster High, czy coś lub ktoś stanie na drodze ich poszukiwań?  Sięgnijcie po lekturę i koniecznie poznajcie ich dalsze losy.

W sumie cały ten obszerny notes jest jedną wielką niespodzianką i dużą gratką dla miłośników serii. Na pewno nie można się z nim nudzić. Pomysły jakie znalazłam na jego kartach mogą być z powodzeniem wykorzystane do świetnej zabawy inspirowanej upiorną serią Monster High. Wszystko jednak tak na wesoło, z przymrużeniem oka a jednocześnie ciekawie dla młodszych odbiorców. Fanów serii chyba nie muszę zachęcać do sięgnięcia po książkę a obserwując córkę widzę, że jest ona w stanie pochłonąć naprawdę na długi czas. Polecam ;)Brak komentarzy: