sobota, 9 stycznia 2016

"Misza i Grisza ratują świat" Anna Stasiak

Wydawnictwo: Tashka

Oprawa: książka całokartonowa

Format: 150 x 300 mm

Liczba stron: 28

Rok wydania: 2015

Kategoria wiekowa: 3+

Cena: 27 zł

Dziś chciałabym opowiedzieć o wyjątkowej książce dla maluchów. Wyjątkowej z kilku powodów. Po pierwsze wydanej w niecodziennym formacie, po drugie bogatej w rewelacyjne, trójwymiarowe ilustracje autorstwa Roberta Romanowicza, a po trzecie wesołej i uroczej w swej prostocie. Wszystko to składa się na publikację pt. "Misza i Grisza ratują świat", która wydana została przez młodziutkie na rynku wydawniczym wydawnictwo Tashka.

Na grubych kartonowych kartach dzieci znajdą niedługą rymowaną historyjkę napisaną jakby odręcznie. Jest to prosta opowieść o rodzącej się przyjaźni misia Miszy i pszczółki Griszy. Misza potrzebuje miodu, Grisza aby go nazbierać czystego bezchmurnego nieba. Pomocny miś próbuje przepędzić ciemną chmurę, której obawia się mała pracowita pszczółka. W tekst zręcznie wpleciono cyferki, tak więc najmłodsi będą mogli również poćwiczyć liczenie do 12.

Zdecydowanie warte uwagi są w tym przypadku kolorowe ilustracje książki. Ich autor stworzył je własnoręcznie z przeróżnych materiałów - kawałków tkanin, nici, drewna, drucików, gałązek, filcu, korka. Zaaranżowane w ten sposób scenki sfotografował czego efektem są obrazki, które możemy teraz bez końca podziwiać zaglądając do lektury. Pomysł może i niecodzienny ale efekt naprawdę zachwyca.

Książeczka jest co równie ważne solidnie wydana, ma zaokrąglone rogi, jest piękna wizualnie i ciekawa w treść. Jest zupełnie wyjątkowa i zdecydowanie warto się nią zainteresować. Myślę, że warto skusić się więc na jej zakup. Polecam ;)Brak komentarzy: