czwartek, 14 stycznia 2016

"Hania idzie do przedszkola" Susa Hammerle

Wydawnictwo: Wilga

Format: 190 x 190 mm

Liczba stron: 16

Rok wydania: 2015

Cena z okładki: 7,99 zł 

Księgarnia Platon24: 5,67 zł 


Dzieci obawiają się nowych miejsc. Postrzegają świat zupełnie inaczej niż my, rodzice. Właśnie dlatego staram się zawsze przygotować swoje maluchy gdy czeka je coś nowego, coś dla nich obcego i niezrozumiałego. Do takich doświadczeń z pewnością zaliczyć można pierwszy dzień w przedszkolu, wydarzenie, które przeżywa prędzej czy później każdy malec. W wytłumaczeniu i pokazaniu dziecku czego właściwie może spodziewać się idąc do przedszkola pomóc może rozmowa, odwiedzenie oddziału przedszkolnego wcześniej, traktując tę wizytę jako wycieczkę rozpoznawczą, można też pokusić się o sięgnięcie po uroczą książeczkę pt. "Hania idzie do przedszkola".

Zadaniem tej publikacji jest oswojenie dzieci z sytuacjami, które spotykają je w zwyczajnym codziennym życiu.  Historyjka zawarta w książeczce jest swoistą relacją z pierwszego dnia pobytu w przedszkolu małej rezolutnej Hani. Dziewczynka z jednej strony bardzo cieszy się wizją przedszkola, zabaw z dziećmi ale  z drugiej czuje lęk przed nieznanym. W końcu nie będzie przy niej mamy. Jak się okazuje do przedszkola przychodzi też nowy chłopiec jeszcze bardziej przestraszony od Hani. Razem odkrywają jego uroki, dochodząc jednocześnie do wniosku, że w przedszkolu jest całkiem fajnie i można robić wiele ciekawych rzeczy.

Książeczka, mimo iż tak mała i niepozorna, porusza ważny dla dzieci temat. Dzięki Hani i jej bądź co bądź zabawnym perypetiom, czyta się ją bardzo przyjemnie. Nie znajdziemy tu co prawda fantazyjnych baśniowych stworów ale i tak uważam, że książeczka jest ciekawa i warto przeczytać ją dzieciom. Takie przyziemne historie, których bohaterami są zwyczajne dzieci skłaniają nasze maluchy do wnikliwszej analizy treści i rozmowy na dane tematy. W końcu doświadczenie można również czerpać z przygód sympatycznych książkowych bohaterów.

Uwagę zwraca również ciekawa szata graficzna, bardzo kolorowa i taka dziecinna. Ilustracje są duże, zabawne i urocze. Są zachętą dla dzieci do zapoznania się z opowieścią a przy okazji pokazują przedszkole oswajając z tym miejscem najmłodszych. Fajnym pomysłem są też znajdujące się na końcu lektury obrazki przedstawiające przedmioty, które znaleźć można właśnie w przedszkolu. Ogólnie super.

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po tę właśnie książeczkę ;)


Za egzemplarz recenzencki książki dziękuję księgarni Platon24


Brak komentarzy: