sobota, 5 grudnia 2015

Mój Kucyk Pony. Przyjaźń to magia, tom 3

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka

Format: 170 x 260 mm

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2015

Cena: 26,99 zł

Niedawno do sprzedaży trafiła 3 część serii "My Little Pony. Przyjaźń to magia". Poprzednie okazały się w moim odczuciu dużym sukcesem dlatego bez wahania pokusiłam się o przeczytanie najnowszego tomu.

Tym razem, zamiast jak poprzednio jednej historii, w komiksie znalazłam dwie krótsze. Pierwsza nosi tytuł "Zen i sztuka naprawy altany" i opowiada przygodę Big Mclntosha, który planuje naprawić starą altanę. Docierając na miejsce orientuje się, że nie ma gwoździ więc postanawia je kupić w sklepie nieopodal. Niestety w dniu letniego festynu to zadanie niemal niewykonalne...

Druga historia nosi tytuł "Rżenie serca". Czytając tę opowieść poznajemy okoliczności zrodzenia znajomości Shining Armor i księżniczki Cadance. Przenosimy się do czasów szkolnych, do początków rodzącej się pomiędzy nimi miłości, dowiadujemy się jak musieli o nią walczyć...

Trzeci tom podobnie jak poprzednie wydania tej serii z pewnością zainteresuje wszystkich młodych fanów uroczych Kucyków Pony. Tekst jest zabawny a historie trochę bardziej przyziemne niż poprzednio. Akcja toczy się wartko i na pewno nie można narzekać tu na nudę czy monotonię.

Kolorowe rysunki jak zwykle przyciągają wzrok, są zabawne, urocze i po prostu świetne. Z niecierpliwością czekam na kolejne tytuły i zdecydowanie polecam te dotychczas wydane.
Brak komentarzy: