środa, 2 grudnia 2015

Królowa Śniegu. Książeczka dźwiękowa

Wydawnictwo: Olesiejuk

Oprawa: książka całokartonowa

Format: 180 x 195 mm

Liczba stron: 12

Rok wydania: 2015

Cena: 19,99 zł
"Królowa Śniegu" to baśń, którą zna chyba każdy maluch. Mimo iż powstała dość dawno bo  w 1844 roku nadal cieszy się ogromną sympatią i popularnością nie tylko wśród najmłodszych. Hans Christian Andersen opowiedział w niej losy kochającego się rodzeństwa Gerdy i Kaja. Niestety chłopiec pod wpływem czaru władczyni lodowej krainy Królowej śniegu staje się zły. Opuszcza siostrę i wyrusza w ślad za złą królową. Siostra jednak bardzo kocha brata i zrobi wszystko aby znów był sobą, znów był wolny, szczęśliwy i dobry...

Historię tę, przygotowaną z myślą o najmłodszych kilkuletnich dzieciach, można od niedawna podziwiać również sięgając po książeczkę pt. "Królowa Śniegu. Książeczka dźwiękowa". Wersja bajki może nie jest najdłuższa, ale zawiera każdą ze znanych dzieciom scen. Z czytania, które najczęściej spoczywa na moich barkach, tym razem w całości byłam zwolniona. Do każdej ze stron książeczki adresowany jest jeden z kolorowych guziczków na panelu dźwiękowym. Tekst, który znajduje się bowiem na jednej z sześciu rozkładówek odtwarzany jest po jego wciśnięciu w całości. Tego jeszcze moje maluchy nie widziały, nie muszę więc mówić, że były zachwycone i bajeczka w ostatnim czasie odsłuchiwana była już tyle razy, że niemal nauczyłam się jej na pamięć ;)

Wydanie jest estetyczne, kolorowe i co równie ważne solidne. Głos, który najmłodsi usłyszą naciskając kolejne przyciski należy do Hanny Kinder-Kiss i muszę przyznać, że przyjemnie go posłuchać.

Moje dziewczyny są publikacją oczarowane. W sumie nie dziwi mnie to gdyż z jednej strony książeczka prezentuje się fantastycznie, bajka napisana jest w sposób ciekawy a odtwarzana baśń jest jedną z ich ulubionych. Bez wątpienia taka lektura przyciągnie do siebie najmłodszych maluchów ale i tym nieco starszym, które potrafią już samodzielnie czytać, również sprawi wielką frajdę. Polecam, chociażby na mikołajki ;)

Brak komentarzy: