wtorek, 8 grudnia 2015

Ciężarówki

Wydawnictwo: AWM

Oprawa: kartonowa, uszlachetniona folią

Format: 255 x 310 mm

Liczba stron: 10

Cena: 24,90 zł
Jeżeli wasze maluchy interesują się motoryzacją, wielkimi maszynami poruszającymi się po drogach i placach budowy, z pewnością zaciekawi je dużych rozmiarów publikacja pt. "Ciężarówki".

Na grubych kartonowych kartach znajdują się ilustracje ogromnych wywrotek, śmieciarek, holowników, wozów strażackich, dostawczych, betoniarek, autobusów, karetki pogotowia, tirów z naczepami czy cystern. Wszystko to w kolorze i dużych rozmiarach tak aby maluchy mogły im się dokładnie przyjrzeć. Aby dodatkowo zaspokoić ciekawość dzieci w publikacji znajduje się również 20 tajemniczych okienek. Otwierając je możemy zobaczyć wszystkie te wspaniałe maszyny w akcji, na placu budowy, drodze, zobaczyć jak są zbudowane i wyposażone aby realizować przeznaczone dla nich zadania. Oprócz ilustracji i okienek każdy z pojazdów opisany jest hasłowo. Dzięki temu dzieci wzbogacą swoją wiedzę na ich temat i dowiedzą się wielu interesujących rzeczy.

Książeczka z pewnością ucieszy każdego małego miłośnika motoryzacji. Uwagę zwraca już sama tętniąca kolorami i połyskująca okładka. Wielkie ciężarówki to szczególnie dla chłopców fascynujący temat. Fajnie jest przyjrzeć im się z bliska. Ciekawym pomysłem są przy tym duże, kryjące wiele niespodzianek, okienka, w które maluchy ochoczo zaglądają.

Myślę, że publikacja zainteresuje zarówno młodsze maluchy, które z błyskiem w oczach będą wpatrywać się w dobrej jakości ilustracje, oraz te nieco starsze dzieci, które uczą się już samodzielnie czytać i będą mogły pokusić się o odczytanie krótkiego tekstu. Podejrzewam, że taka lektura może okazać się też bardzo fajnym pomysłem na choinkowy podarek np. w zestawie autkiem przypominającym którąś z ciężarówek, jakie znajdują się na jej kartach. Dobra zabawa gwarantowana. Gorąco polecam ;)


Brak komentarzy: