czwartek, 26 listopada 2015

Zostań kierowcą

Wydawnictwo: AWM

Oprawa: twarda

Objętość: 2 plansze twardostronicowe, składane w harmonijkę

Format: 170 x 255 mm

Cena: 24,90 zł


Książeczki dla najmłodszych potrafią zaskoczyć i to nie tylko dzieciaczki. Miłą niespodzianką okazała się dla nas ostatnio lektura pt. „Zostań kierowcą”, do której dołączone są dwa autka oraz kostka do gry.

Książeczka składa się w harmonijkę, po rozłożeniu której naszym oczom ukazują się dwie trasy, po jednej z każdej strony. Pierwsza z nich jest krótsza i prostsza i swą tematyką obejmuje wyścigi samochodowe. Druga dłuższa i bardziej zawiła zabierze nas w daleką podróż w nieznane. Każda podzielona jest na poszczególne odcinki. Rzucając kostką przemierzamy więc swoją wyścigówką odpowiednią ilość miejsc. Jest to wariant gry dla dwóch osób. Gdy jednak maluch chciałby pobawić się sam również nie ma problemu, rozkładankę można z powodzeniem potraktować jako zwyczajny tor po którym można do woli jeździć. A jeżeli chętnych do gry jest więcej, odkładamy autka i zamiast nich ustawiamy na starcie dowolną ilość pionków. To jednak nie koniec atrakcji gdyż książeczka zawiera bardzo ważny element edukacyjny. Otóż na trasach co kilka miejsc znajdują się znaki drogowe, których trzeba przestrzegać, inne na torze wyścigowym inne na zwyczajnej drodze. Aby dowiedzieć się co oznacza każdy z nich z boku zamieszczono bardzo pomocną ściągę. Zawiera ona wykaz wszystkich znaków jakie znaleźć można na każdej z tras oraz wyjaśnienie ich znaczenia.

Jeśli chodzi o samochodziki to są one bardzo solidne, w żywych kolorkach, jeden żółty, drugi czerwony. Dzięki gumowym kółeczkom świetnie poruszają się zarówno po śliskiej książeczce jak i innych powierzchniach. Zabawki posiadają wszelkie konieczne atesty i zostały dopuszczone do użytku przez dzieci od 1. roku życia. Dla mnie rewelacja ;)

Dzięki takiej lekturze dzieci łączą naukę z zabawą. Uczą się jak poruszać się bezpiecznie po drodze, wszak zasady te obejmują zarówno kierowców jak i pieszych. Zdobywanie wiedzy uprzyjemniają  wielobarwne i sympatyczne ilustracje, które dominują na grubych kartonowych kartach zachęcając maluchy na nauki i zabawy. Dzieci znajdą tu również wesoły wierszyk o wyścigach, także na pewno nie będą narzekać na nudę.

Maluchy na pewno wiele skorzystają sięgając po tę właśnie lekturę dlatego gorąco zachęcam do zwrócenia na nią uwagi ;)
1 komentarz:

Magdalena T. pisze...

Bardzo ciekawa propozycja... Idealny prezent na Mikołaja;p Takie książeczki są naprawdę super. Sama zastanawiam się nad kupnem jakiejś książeczki pod choinkę mojej bratanicy. Muszę poszukać coś co przypadnie do gustu 5 letniej dziewczynce... chociaż już jeden pomysł mam ;)