sobota, 28 listopada 2015

Zimowe kolorowanki...

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Promocja

Oprawa: miękka

Format: 160 x 230 mm

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2013

Cena: 4,55 zł
Święty Mikołaj to postać, której maluchom przedstawiać nie trzeba. Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia każde dziecko wypatruje go z błyskiem w oczach licząc oczywiście na wspaniałe prezenty. Wcześniej jednak większość maluchów pisze do niego listy, które Mikołaj dokładnie czyta starając się spełnić oczekiwania wszystkich dzieci. Myślę, że najmłodszych zainteresuje w związku z tym piękna historia pt. "Święty Mikołaj", która nawiązuje właśnie do tego zwyczaju.

Zbliżają się święta. Elfy pracują wytrwale by zdążyć ze wszystkim na czas jednak Mikołaj siedzi smutny patrząc w okno. Okazało się, że w tym roku nie otrzymał jeszcze ani jednego listu. Czy to możliwe, że nikt do niego nie napisał? Na szczęście tak nie jest. Sprawa jest jednak poważna. Sięgnijcie koniecznie po tę lekturę by przekonać się jak potoczyła się dalej przygoda Mikołaja i gdzie podziały się wszystkie wysłane do niego listy.

Historyjka nie jest długa za to bardzo fajna i jakże interesująca dla maluchów. Uroku dodają jej kolorowe ilustracje, które dominują na kartach książeczki. Na jej końcu natomiast najmłodsi znajdą miłą niespodziankę w postaci uroczych zimowych kolorowanek. Publikacja zawiera dodatkowo aż 80 naklejek, które dzieci mają za zadanie nakleić tuż pod tekstem opowiadania. Z tą lektura na pewno nudzić się nie można i mimo iż nie jest najgrubsza jej wnętrze jest bardzo bogate. Zdecydowanie polecam ;)~ ~ ~ * ~ ~ ~


Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Promocja

Oprawa: miękka
Format: 280 x 240 mm
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2014

Cena: 9,20 złKsiążeczki z kolorowankami i łamigłówkami świetnie sprawdzają się gdy na zewnątrz zawodzi pogoda. A, że już bardzo blisko zima, czas pomyśleć o tym jak wypełnić dzieciom czas spędzony w domu, tak by nie przesiedziały go tylko i wyłącznie z pilotem od telewizora w ręku. Dla dzieci na poziomie nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, mogę zaproponować chociażby książeczkę pt. "Zima. Zabawa i nauka", którą upodobała sobie moja siedmiolatka.

Niewątpliwie na jej kartach maluchy znajdą wiele interesujących pomysłów na ciekawe spędzenie mroźnych zimowych dni. Przygotowano tu dla nich piękne zimowe kolorowanki oraz równie lubiane przez dzieciaki zabawy z naklejkami. Na najmłodszych przy każdej z malowanek czeka też uroczy wierszyk o tematyce zimowej. Ponadto warto zwrócić uwagę na zadanka z naklejkami. Rozwiązując je dzieci dowiadują się które zwierzęta i czym dokarmia się w okresie zimowym, poznają przepis na pyszne kruche ciasteczka oraz dowiedzą się jakie sporty uprawia się zimą. Dla ułatwienia młodszym dzieciom kolorowania na malowankach pokazane są kolory, jakich należy użyć, chociaż oczywiście nie ma tu twardych zasad i maluchy mogą pokusić się o zupełna dowolność w ich doborze. Ta fajna i edukacyjna zabawa okazała się bardzo zajmująca i odkrywcza.

Prezentowany zbiór jest przystępny dla dzieci, szata graficzna jest prosta a naklejki odkrywają przed maluchami wiele zimowych tajemnic. Publikacja wspomaga rozwój dziecka, rozwija zdolność logicznego myślenia, ćwiczy precyzję, wciąga i przyjemnie mija przy niej wolny czas. Widząc natomiast zainteresowania z jakim do książeczki zasiadła moja córka stwierdzam z całym przekonaniem, że warto było zwrócić na nią uwagę. Zawsze znajdzie się coś czego dzieci nie wiedzą i fajnie, że są książeczki takie jak ta, które oprócz tego, że dostarczają dzieciom rozrywki zawierają również liczne elementy edukacyjne. Oczywiście polecam ;)


1 komentarz:

Bi Bi pisze...

U nas jest szał na tego typu zadania. A że popołudnia dzieci spędzają w domu, łamigłówki są w ciągłym użyciu.