sobota, 7 listopada 2015

Zeszyt ozdób bożonarodzeniowych

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Promocja

Oprawa: miękka

Format: 160 x 230 mm

Liczba stron: 16

Rok wydania: 2011

Cena: 7,99 zł

Jako dziecko uwielbiałam razem z mamą tworzyć ozdoby bożonarodzeniowe. Trzeba było liczyć wówczas na własną inwencję twórczą i pomysłowość. Dziś inspiracje możemy czerpać z wielu źródeł. Jednym z nich może być np. urocza i niewielkich rozmiarów książeczka pt. "Zeszyt ozdób bożonarodzeniowych" adresowana zarówno do mniejszych, kilkuletnich dzieci jak i do tych nieco starszych uczęszczających już do szkoły podstawowej.

Publikacja nie jest specjalnie obszerna ale urzeka swą prostotą i pomysłowością autora. Sięgając po nią najmłodsi potrzebują jedynie nożyczek i sprawnej rączki do wycinania oraz odrobiny kleju. Przygotują w ten sposób piękne świąteczne dekoracje a wśród nich zawieszki na choinkę/okno w postaci bombki, gwiazdy, aniołka, Mikołaja, stworzą też choinkę i szopkę, które można postawić na biurku lub w innym miejscu aby wprowadzić w każdy zakątek naszego mieszkania świąteczny nastrój. W zeszycie znalazłam również gotowe do wycięcia bileciki na prezenty, które na pewno przydadzą się Mikołajowi oraz 90 maleńkich naklejek. Są to kolorowe gwiazdki i bombki, którymi maluchy mogą ozdobić swoje prace.

Karty książeczki, są grube. Wystarczająco aby nasze dzieło prezentowało się efektownie jednak nie za grube aby dzieci nie miały problemu z wycięciem poszczególnych elementów. Dekoracje są dwustronne, proste i wycięcie ich nie jest jakąś bardzo skomplikowanym zadaniem. Ozdoby, które dzięki niej stworzymy wystarczy umocować na wstążeczce i z dumą zawiesić w dowolnym miejscu. Wyglądają bardzo efektownie ;)

Przygotowywanie ozdób bożonarodzeniowych to w większości domów tradycja, szczególnie gdy mamy małe dzieci, które uwielbiają tego typu zajęcia. Jest to też okazja do spędzenia wspólnego czasu z dzieckiem a samodzielnie wykonana dekoracja jest bezcenna. Jeśli brakuje wam pomysłów na tego typu ozdoby polecam prezentowany dziś egzemplarz. Moje maluchy ogromnie ucieszyły się na jego widok i już niebawem zasiądziemy wspólnie do stołu aby zrealizować po kolei wszystkie projekty, które w nim znaleźliśmy. Jestem pewna, że będzie to dla nas wszystkich wspaniała wesoła zabawa. Polecam ;)


Brak komentarzy: