niedziela, 29 listopada 2015

Zabawa z Maksem

Wydawnictwo: AWM

Oprawa: miękka

Format: 170 x 235 mm

Liczba stron: 8

Cena: 4,99 zł
Malowanie, kolorowanie czy zwyczajne bazgranie to jest to co dzieci lubią najbardziej. Taka pasja nie bierze się jednak znikąd. To my rodzice już od najmłodszych lat podsuwamy naszym maluchom przeróżne książeczki oraz kredki a widząc ich postępy pękamy z dumy ;)

Dziś chciałabym opowiedzieć o książce adresowanej do tych najmłodszych 2 - 3 letnich maluchów, które dopiero oswajają się z kartką papieru i kredką w rączce. "Zabawa z Maksem" to kolorowanka właśnie dla nich. Na jej kartach dzieci znajdą obrazki zwierząt: krokodyla, jeża, kozy, żyrafy, słonia, kota, wiewiórki i świnki. Wszystko to na kolorowym tle. Na górze każdej malowanki znajduje się malutka podpowiedź prezentująca zwierzaka we właściwej mu kolorystyce.

Szata graficzna dostosowana jest do potrzeb i umiejętności najmłodszych. Wyraźne i nieskomplikowane kontury ułatwiają maluchom zabawę z kredkami i staranniejsze jak na młody wiek kolorowanie.

W to, że kolorowanie rozwija zdolności motoryczne dziecka nikt chyba nie wątpi. Im wcześniej oswoimy maluchy z papierem i kredkami tym chętniej będą po nie sięgać samodzielnie w przyszłości, co niewątpliwie ułatwi chociażby naukę pisania. Ten argument zdecydowanie do mnie przemawia, dlatego też gorąco zachęcam do motywowania maluszków by zainteresowały się kolorowankami. Pokażmy im, że to wspaniała zabawa i bawmy się razem z nimi ;)
Brak komentarzy: