wtorek, 24 listopada 2015

WYCINANKI. Pomysły dla maluchów

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Format: 205 x 290 mm

Liczba stron: 16

Rok wydania: 2013 / 2011

Cena: 9,09 zł / szt.Moje dzieci odziedziczyły po mnie zamiłowanie do najróżniejszych prac plastycznych. Często wspólnie zasiadamy do ich tworzenia a szczególnie lubimy przygotowywać dekoracje bożonarodzeniowe. Tym razem inspiracje i materiały znaleźliśmy w dwóch książeczkach z serii "Wycinanki. Pomysły dla maluchów" pt. "Ozdoby choinkowe" oraz "Szopka betlejemska", adresowanych zarówno do mniejszych, kilkuletnich dzieci jak i do tych nieco starszych uczęszczających już do szkoły podstawowej.

Publikacje nie są bardzo obszerne ale urzekają swą prostotą i pomysłowością autora. Sięgając po nie najmłodsi potrzebują jedynie sprawnych rączek do wyrywania gotowych projektów oraz odrobiny kleju. Przygotują w ten sposób piękne świąteczne dekoracje a wśród nich zawieszki na choinkę/okno w postaci bombek, łańcuchów i dzwonków, stworzą też piękną szopkę betlejemską z figurkami świętej rodziny, trzema królami, osiołkiem, wielbłądem, stadem owiec i dwoma palmami, którą można postawić na biurku lub w innym miejscu aby wprowadzić w każdy zakątek naszego mieszkania świąteczny nastrój.

Karty książeczek, są grube. Wystarczająco aby nasze dzieło prezentowało się efektownie jednak nie za grube aby dzieci nie miały problemu z poskładaniem poszczególnych elementów. Dekoracje są dwustronne, proste a ich wyrwanie i złożenie nie jest jakimś bardzo skomplikowanym zadaniem. Ozdoby, które dzięki nim stworzymy wystarczy umocować na wstążeczce i z dumą zawiesić w dowolnym miejscu. Szopkę natomiast z powodzeniem można ustawić w honorowym miejscu czyli pod choinką, tam na pewno będzie wyglądać bardzo efektownie ;)

Przygotowywanie ozdób bożonarodzeniowych to w większości domów tradycja, szczególnie gdy mamy małe dzieci, które uwielbiają tego typu zajęcia. Jest to też okazja do spędzenia wspólnie czasu z dzieckiem a samodzielnie wykonana dekoracja ma największą wartość i jest dumą jej twórcy. Jeśli brakuje wam pomysłów na tego typu ozdoby polecam prezentowane dziś egzemplarze. Moje maluchy ogromnie ucieszyły się na ich widok i już zdążyliśmy wykonać całą szopkę. Niebawem zasiądziemy wspólnie do stołu aby zrealizować pozostałe projekty. Jestem pewna, że będzie to dla nas wszystkich wspaniała wesoła zabawa. Polecam ;)

Brak komentarzy: