poniedziałek, 9 listopada 2015

Wodny Pędzelek 2 Święta

Wydawnictwo: AWM

Oprawa: klejona z tekturą

Format: 343 x 230 mm

Liczba stron: 8

Cena: 9,99 zł


Moje maluchy odkąd pamiętam uwielbiają malować, rysować, kolorować i takie zabawy jak dotąd jeszcze im się nie znudziły a wręcz przeciwnie coraz częściej sięgają po różnorodne pisadła ;) Tak więc aby rozwijać tę właśnie pasję podsuwam im najróżniejsze pomysły prac plastycznych, obserwując jednocześnie z jakim zapałem podchodzą do nowych wyzwań.

Zdecydowanie fajną zabawą okazały się dla nich malowanki wodne. Wszystko to za sprawą publikacji pt. "Wodny Pędzelek 2 Święta". Książeczka nie jest obszerna, za to jej duże rozmiary bardzo cieszą. Dzieci po rozłożeniu i wyrwaniu mają do dyspozycji 4 duże dwustronne kolorowanki o rozmiarach 685 x 240 mm. Na grubym papierze znajdą natomiast proste i urocze malowanki w świątecznym klimacie. Jest Mikołaj, choinka, prezenty, zimowe zabawy i smakołyki...

Jest to fantastyczny pomysł na twórczą i rozwijającą zabawę dla dzieci, które uczą się dopiero malować pędzlem lub gdy chcemy np. uniknąć sprzątania rozlanych farbek. Wiadomo, że podczas malowania farbami nie trudno nabałaganić ;) Kartki są grube, więc wytrzymują dużą ilość wody bez większego problemu. Gorzej gdy to na obrazku pojawi się za dużo wody. Wtedy kolory zaczynają się lekko rozlewać, no ale maluchy nie zawsze wiedzą od razu jak bardzo zamoczyć pędzelek więc po kilku próbach wychodzi co całkiem fajnie.

Moje dzieci w niespełna godzinę uporały się ze wszystkimi malowankami. Aż szkoda, że nie ma ich więcej. Na pewno było to dla nich ciekawe doświadczenie, takie wodne czary – mary, czysta woda, kartka papieru i nie wiadomo skąd pojawia się żywy kolorek. Bez wątpienia sięgniemy po kolejne tego typu książeczki. Polecam ;)

Brak komentarzy: