czwartek, 19 listopada 2015

"W mieście" Bieber Hartmut

Wydawnictwo: Debit

Oprawa: twarda

Format: 200 x 260 mm

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2015

Cena: 16,90 zł
Od jakiegoś czasu w naszym domu dużym powodzeniem cieszą się książeczki, które wymagają od dzieci spostrzegawczości i wytężenia wzroku co z kolei wiąże się z odszukaniem na ilustracjach pewnych ukrytych tam elementów. Gdy jednak maluchy prześledzą je kilka razy zapamiętują ich układ a wtedy odkładamy książeczkę na jakiś czas by potem ponownie do niej powrócić. Chętnie też, jeśli nadarzy się okazja, sięgamy po nowe tego typu tytuły, a właśnie niedawno nasza biblioteczka wzbogaciła się o jeden z nich, pt. "W mieście".

Lektura, jak wskazuje tytuł, przybliża dzieciom duże miasto. Jest to miejsce, w którym dużo się dzieje, jest mnóstwo budynków i gwarnych ulic, jest plac targowy, na którym można zrobić zakupy i dworzec kolejowy. W mieście jest też wiele miejsc sprzyjających rozrywce jak duży, chętnie odwiedzany przez okolicznych mieszkańców i turystów basen, park pełen wspaniałych niespodzianek czy wesołe miasteczko. W takim mieście na pewno nudzić się nie można ;) Jedynym tekstem jaki znajdą w publikacji maluchy są wskazane nazwy danych miejsc oraz krótkie polecenie do wykonania. Chodzi o to aby na kolorowych i bardzo zatłoczonych ilustracjach odnaleźć pokazane obok nich elementy i postacie. Nie jest to łatwe gdyż na ilustracjach naprawdę dużo się dzieje.

Moje dzieci szybko i sprawnie poradziły sobie w poszukiwaniach. Wspaniałe ilustracje zabrały je w podróż do wielkiego miasta i sprawiły, że była to niezapomniana dla nich przygoda. Bardzo wiele można się więc nauczyć i dowiedzieć patrząc tylko na nie. A jeśli pokusimy się o odszukanie jakichkolwiek zagadkowych obrazków, prześledzimy każdą z ilustracji wielokrotnie. Przy tym osobiście bardzo zachęcam do zabawy całą rodziną. W naszym przypadku bawiliśmy się wspaniale. Maluchy natomiast przy okazji poćwiczyły koncentrację, myślenie logicznie, skupiały uwagę, odkrywały uroki życia w mieście i poznawały jego różnorodne zwyczaje i atrakcje.

Lektura jest rewelacyjna, tętni kolorami i wzbudza u najmłodszych duże zainteresowanie. Wydanie jest porządne, kartki grube  a zadania jakie czekają na dzieci wciągające i edukacyjne. Ogólnie bardzo fajnie przyjęły ją moje dziewczyny, które dość szybko zaczęły z pamięci wskazywać poszczególne rzeczy gdy ja próbowałam je z mozołem odszukać. Lektura fajnie sprawdza się też poza domem i w podróży. Zdecydowanie polecam, może na mikołajki ;)Brak komentarzy: