wtorek, 10 listopada 2015

PUUZLE DWUSTRONNE Literki. Cyferki

Wydawnictwo: AWM

Format pudełka z rączką: 170 x 135 mm

Format układanki: 465 x 345 mm

Cena: 19,99 zł
Moja czterolatka bez problemu liczy do dziesięciu jednak gdyby miała wskazać pisemne odpowiedniki każdej z cyferek nie wszystkie byłyby dla niej już tak oczywiste. Jeszcze gorzej sprawa ma się w odniesieniu do literek. Postanowiłam więc rozpocząć z nią naukę tychże znaków a na początek sięgnęłyśmy wspólnie po "PUUZLE DWUSTRONNE Literki. Cyferki".

W maleńkim kartonowym pudełeczku z wygodnym uchwytem znaleźć można 26 dużych elementów układanki, po złożeniu których otrzymujemy bardzo kolorowego słonika. Puzzle są dwustronne. Z jednej strony nadrukowane zostały cyferki, z drugiej zaś literki. Jedynym stałym elementem są kolory. Każdy puzzel ma swój jedyny, indywidualny odcień koloru, z obu stron taki samym. Moja córka zna kolory więc na początek zabawę rozpoczęłyśmy od tego, że instruowałam ją kolejno, po które klocki ma sięgać, np. czerwony D lub ciemno zielony I itd. Jak się okazało po kilku dniach i powtórnych ułożeniach zaczęła zapamiętywać już pojedyncze literki/cyferki. Skoro więc mamy już pierwsze efekty ćwiczymy dalej...

Puzzle są dobrej jakości, duże no i o ciekawym kształcie. Są duże więc dziecku łatwo utrzymać je w rączce. Mogą być pomysłem na fajną edukacyjną zabawę, uczyć również, poza alfabetem i cyferkami, kolorów. Małe poręczne pudełko pozwala natomiast zabrać układankę poza dom.

Myślę, że warto zachęcać dzieci do sięgania po puzzle gdyż mają one w sobie wiele walorów edukacyjnych - ćwiczą u dzieci precyzję, uczą logicznego myślenia, cierpliwości, rozwijają wyobraźnię, wyciszają i skupiają uwagę, a te dodatkowo uczą jeszcze literek, cyferek i kolorów. Jeśli rozglądacie się już powoli za prezentami mikołajkowymi myślę, że śmiało mogę polecić tę niedrogą układankę. Naprawdę warto zwrócić na nią uwagę ;)
1 komentarz:

Magdalena T. pisze...

Uwielbiam puzzle... moja 5 letnia bratanica również...Świetnie jej już idzie z tymi bajowymi - obrazkowymi ;) Myślę, że takie puzzle, które proponujesz do dobry sposób na zabawę i naukę a do tego zachęci to dzieciaki do poważniejszych układanek ;)