sobota, 14 listopada 2015

"Monster High. Przyjaciółki się nie boją" Gitty Daneshvari

Wydawnictwo: Bukowy Las

Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami

Format: 140 x 205 mm

Liczba stron: 240

Rok wydania: 2013

Seria: Monster High

Cena z okładki: 29,90 zł
Moja córka uwielbia Monster High i ogólnie wszystko co się z tym tematem wiąże. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tej młodzieńczej fascynacji jednak w końcu dałam za wygraną. Niedawno wspólnie z nią zasiadłam do publikacja pt. "Monster High. Przyjaciółki się nie boją" będącej trzecim tomem z tejże właśnie serii i przyznam, że wcale tego nie żałuję.

Jak się okazało lektura wciąga już od pierwszych stron i na próżno szukać w niej długich wstępów czy nudnych opisów. Bohaterkami opowieści są trzy przyjaciółki Robecca, Venus i Rochelle, uczennice szkoły Monster High w Salem. Przyjaciółki prowadzą swoje małe śledztwo, którego celem jest rozwikłanie zagadki zaginięcia dyrektorki szkoły, pani Krewnickiej. Sprawa nie jest prosta. Oficjalnie przyjęto wersję iż dyrektorkę porwali normalsi pozostający z potworami w ciągłym konflikcie. Straszyciółki mają jednak swoje podejrzenia, wybierają się na strych gdyż podejrzewają, że właśnie tam znajduje się klucz do rozwiązania całej zagadki. Po tej wizycie sprawa robi się jeszcze bardziej tajemnica i zagadkowa ale potworzyce nie poddają się i  mimo ogromnego ryzyka i niebezpieczeństwa nie zamierzają zaniechać poszukiwań dyrektorki Krewnickiej...

Lektura napisana jest językiem prostym dla młodego odbiorcy. Fabuła jest ciekawa a perypetie bohaterek nierzadko zaskakują, są też zabawne, opowiedziane na luzie i adekwatnie do oczekiwań dzieci/młodzieży. Całość naprawdę wciąga i co równie fajne nie można do końca przewidzieć co się wydarzy, jak zakończy się cała przygoda. Autorka wprowadza czytelnika w zupełnie inny, abstrakcyjny świat, w którym jednak nietrudno dopatrzyć się elementów wspólnych z tym rzeczywistym. Podobne są postawy, dążenia i pragnienia potworów a ta ich inność ogromnie fascynuje i przyciąga do książki jak magnes.

Muszę przyznać, że przygody przyjaciółek z Monster High mają w sobie to coś. Na pewno są w stanie pochłonąć dzieci i w końcu rozumiem skąd tak liczna rzesza fanek serii. Prezentowana książka to lekka i przyjemna lektura w sam raz na długie wieczory. Podzielona jest na 13 rozdziałów. Na jej stronach co jakiś czas goszczą czarno-białe ilustracje, które uprzyjemniają czytanie i przyciągają wzrok. Duża czcionka oraz potęgujące z każdą stroną napięcie sprawiają, że ekspresem docieramy do końca lektury. Zrobiła ona na mnie pozytywne wrażenie i myślę, że mogę polecić ją bez wahania wszystkim fankom serii Monster High a także tym, którzy nie mieli jeszcze okazji jej lepiej poznać ;)


Brak komentarzy: