środa, 18 listopada 2015

"Marysia i Boże Narodzenie"

Wydawnictwo: Debit

Oprawa: miękka
Format: 220 x 220 mm
Liczba stron: 20
Rok wydania: 2013

Cena: 6,60 zł
Wczoraj było o chłopcu imieniem Franklin, dziś dla odmiany opowiem o tym jak pewna mała dziewczynka, Marysia, przygotowuje się do świąt. Wszystko to za sprawą książki "Marysia i Boże Narodzenie".

Misia Marysia to rezolutna kilkuletnia dziewczynka, która jak każde dziecko z niecierpliwością wyczekuje świąt. Ubieranie choinki, pieczenie pierniczków, które również mają stanowić jej dekorację, wieczerza wigilijna, to wszystko jest takie wyjątkowe i niezwykłe. Po kolacji Marysia układa swoje kapcie tuż przy kominku gdyż to właśnie w nich każdego roku Mikołaj zostawia prezent dla niej. Przyjaciel Marysi, chomik Gryzek, również bardzo cieszy się z nadchodzących świąt, niestety jak zwykle ten mały psotnik odrobinę narozrabia, ale czy Marysia będzie potrafiła się na niego gniewać w tym wyjątkowym dniu...

Historyjka o Marysi przypomina relację z jej świątecznych przygotowań. Autorka porusza w niej bardzo interesujący i niezwykły dla maluchów temat jakim jest właśnie Boże Narodzenie. Opowieść jest prosta, niedługa a czcionka duża i wyraźna, dzięki czemu z powodzeniem mogą ćwiczyć przy niej czytanie maluchy, które dopiero się tego uczą. Poza tym ciekawym pomysłem jest umieszczenie u dołu każdej strony z tekstem wyrazów z obrazkami. Dzieci utrwalają w ten sposób ciekawsze słówka, zwroty adekwatne do tematu lektury. Na sąsiednich stornach znajdują się natomiast proste, duże i kolorowe ilustracje uprzyjemniające przygodę z lekturą.

Maluchy z takich właśnie opowieści uczą się właściwych zasad postępowania, świątecznych obrządków, które przecież w każdym kraju odrobinę się różnią. Myślę, że sięgnięcie po tę lekturę przed świętami będzie bardzo trafionym pomysłem a przygoda Marysi wprowadzi świąteczny nastrój w naszym domu. Gorąco polecam;)
Brak komentarzy: