wtorek, 17 listopada 2015

"Franklin przygotowuje święta"

Wydawnictwo: Debit

Oprawa: miękka
Format: 190 x 215 mm
Liczba stron: 24
Rok wydania: 2013

Cena: 7 zł


O Franklinie pisałam już nie raz i chyba tego sympatycznego małego żółwika nikomu przedstawiać nie trzeba. Jeśli chcecie wiedzieć jak ulubieniec najmłodszych spędza przedświąteczny czas zajrzyjcie do lektury pt. "Franklin przygotowuje święta".

Święta to wyjątkowy okres, niestety dorośli często zapominają o tym co jest wówczas najważniejsze. Śpieszą się by zdążyć ze wszystkim na czas. Franklin wraz z innymi dziećmi dekoruje w szkole choinkę, przygotowuje ozdoby, śpiewa kolędy, a wszystko to rozpala w nich wyjątkowy świąteczny nastrój. Przyjaciele nie mogą już doczekać się Świąt Bożego Narodzenia. Zdaje się, że tyko oni, cieszą się tym tak szczerze, dlatego postanawiają przywrócić dorosłym prawdziwego ducha świąt, czy jednak ci na to pozwolą i znajdą czas aby   zatrzymać się choć na chwilę, zaśpiewać kolędę, pobyć razem...

Każda z bajek o Franklinie porusza zwyczajne dziecięce rozterki. Poprzez śledzenie poczynań małego żółwika dzieciaczki same uczą się jak radzić sobie z problemami a przy okazji fajnie spędzą czas przy lekturze. Poza tym najmłodsi lubią śledzić poczynania swoich ulubieńców przy okazji świątecznych przygotowań. Skoro towarzyszą im przez cały rok to i w święta nie mogło by zabraknąć takiego właśnie akcentu.

Historyjka nie jest długa, jej przeczytanie zajmuje raptem kilka minut. Czcionka jest przy tym duża więc dzieci, które np. uczą się właśnie czytać będą mogły tutaj poćwiczyć tę umiejętność. Na każdej stronie znajduje się zaledwie kilka linijek tekstu, przeważają bowiem kolorowe ilustracje, które zachęcają do sięgnięcia po lekturę. Polecam ją wszystkim maluchom, jestem pewna, że taka lektura będzie dla nich miłą świąteczną niespodzianką.


Brak komentarzy: