piątek, 27 listopada 2015

"50 prac ręcznych na zimę" Marcelina Grabowska-Piątek, Anna Marianna Krac

Wydawnictwo: Promocja

Oprawa: miękka

Format: 170 x 240 mm

Liczba stron: 112

Rok wydania: 2012

Cena: 12,79 zł


Za oknami widać już pierwsze oznaki nadchodzącej zimy. Jest to więc najlepszy czas aby pomyśleć o tym jak interesująco spędzić mroźne dni i długie zimowe wieczory. W naszym domu stawiamy na zabawy twórcze, a wszystko to za sprawą książki "50 prac ręcznych na zimę". Wprowadza ona czytelnika w świat różnorodnym dekoracji zimowych oraz ozdób bożonarodzeniowych, które uwielbiają tworzyć chyba wszystkie dzieci a zdecydowanie kochają to moje maluchy.

Publikacja szybko wzbudziła zainteresowanie wszystkich domowników. Różnorodność pomysłów sprawia, że każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie. Stopień trudności jest również zróżnicowany przy czym w większości nie są to prace trudne, raczej czasochłonne i wymagające cierpliwości od artysty.

Każda z proponowanych prac jest skrupulatnie opisana a jej wykonanie zaprezentowane krok po kroku zarówno w formie opisowej jak i za pomocą kolorowych ilustracji. Podobnie ma się rzecz do listy materiałów niezbędnych do wykonania dekoracji. Pokazano je na ilustracji jak i wypisano tuż obok niej. Oprócz tego wszystkie pomysły wzbogacono informacją o stopniu trudności ich wykonania oraz czasie jaki trzeba nań poświęcić. Oczywiście nie brakuje przy tym fotografii gotowej dekoracji czyli efektu jaki powinniśmy osiągnąć kierując się wskazówkami autorki.

Lektura jest bardzo kolorowa, instrukcje zrozumiałe, fajnie, że dodatkowo wsparto je o ilustracje kolejnych etapów pracy. Książka jest więc ogólnie bardzo przystępna a swymi pomysłami zachęca do tworzenia niebanalnych świąteczno-zimowych dekoracji kilkoma różnymi technikami i przy użyciu różnorodnych materiałów. Ledwo do nas dotarła a już posłużyła jako inspiracja do wykonania dekoracji choinkowych w ramach zadania domowego starszej córki. Gdy uporaliśmy się natomiast z pracą do szkoły wybraliśmy kilka ozdób do dekoracji naszego domu, w końcu takowych nigdy dość.

Polecam tę książkę wszystkim rodzicom, którzy pragną rozwijać u swoich dzieci zdolności manualne oraz talenty twórcze oraz szukają ciekawych zimowych inspiracji, na pewno warto …
Brak komentarzy: