wtorek, 3 listopada 2015

"100 bajek krasnoludka" Basia Badowska

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: twarda

Format: 224 x 296 mm

Liczba stron: 200

Rok wydania: 2010

Cena: 23,99 zł


Bardzo się cieszę gdy nasza biblioteczka powiększa się o piękne zbiory bajek dla najmłodszych, których zdecydowanie nigdy dość. Tym razem tę przyjemność zawdzięczamy lekturze pt. "100 bajek krasnoludka" Basi Badowskiej, której twórczość miałam okazję poznać sięgając nie tak dawno po książkę "Przygody leśnej rodziny". Już sam tytuł wzbudził w moich dzieciach dużą ciekawość i jak się potem okazało lektura  spodobała się nie tylko im ;)

Jest to dość gruba publikacja, na kartach której najmłodsi znajdą ogromny wybór aż stu bajek. Ich tematyka jest bardzo różna zawsze jednak z przygód małych bohaterów  można wyciągnąć jakąś mądrą lekcję dla siebie. Bohaterami opowieści są po części zwierzęta a po części małe dzieci. Poznamy tu np. czarodziejkę Rozalkę, wiewiórkę Franię, bobra Chrupka, wilczka Frodo, skrzata Kornela, zająca Kicka i wiele innych sympatycznych baśniowych postaci.  Z każdą z nich przeżyjemy nową przygodę a każda kolejna będzie jeszcze bardziej niezwykła od poprzedniej...

Publikacja została bardzo pięknie wydana. Ilustracje są kolorowe, ciepłe i takie tradycyjne. W połączeniu z równie uroczym i ciekawym tekstem tworzą razem cudowną lekturę do czytania w sam raz do poduszki. Bajki nie są długie jedno, dwu lub trzy stronicowe ale napisane drobną czcionką więc tekstu nie jest mało. Czyta się naprawdę przyjemnie dlatego moje maluchy nigdy nie chciały poprzestać tylko na jednej pozycji.

Jest to świetna książka, po którą z pewnością sięgniemy jeszcze nie raz. Takie baśniowe klimaty, historie w których zawsze triumfuje dobro i od których aż tryska pozytywna energia, warte są uwagi, poświecenia wolnej chwili i przeczytania maluchowi. Jestem też niemal pewna, że publikacja ta będzie fantastycznym prezentem mikołajkowym. Co prawda na stronie wydawnictwa Siedmioróg ten tytuł nie jest już dostępny ale znalazłam jeszcze kilka w fajnej cenie, np. w ofercie księgarni bonito (22,50 zł). Zdecydowanie polecam ;)
Brak komentarzy: