środa, 7 października 2015

ZLOT PINGWINÓW

Wydawca gry: Egmont

Wiek graczy: 5 - 105 lat

Ilość graczy: 1 - 5

Czas rozgrywki: 20 min.

Data wydania: 24.08.2015

Cena detaliczna: 64,89 zł

Sklep Egmont: 45,43 zł
Jesień sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy w domu. Dni stają się coraz krótsze a i pogoda coraz bardziej kapryśna. Myślę, że jest to więc idealna pora roku by całą rodziną usiąść przy stole i zagrać w ciekawą planszówkę ;) Co powiecie chociażby na  "Zlot pingwinów"?

W małym kartonowym pudełku znalazłam następujące elementy gry:

2 części lodowca, które trzeba złożyć w jedną
50 kart ze zwierzętami (12 dużych pingwinów, 7 małych pingwinów, 6 morsów, 6 mew, 6 ryb, 6 chmur)
6 tekturowych mew (do złożenia z dwóch części)
6 ryb do zaczepiania
1 kra lodowa
1 ramka na krę (do złożenia z 4 tekturowych pasków)
4 kulki
instrukcja gry


Zasady gry są bardzo proste a sama rozgrywka wyrabia w grających zręczność i precyzję. Gra jest niezwykle emocjonująca toteż na pewno nie można się przy niej nudzić. Polega na tym aby w czasie całej rozgrywki zdobyć jak najmniej kart. Wygląda to w ten sposób, że rozdzielamy wszystkie karty pomiędzy graczy. Pierwszy z nich odkrywa swoją kartę i wykonuje przypisane do niej działanie czyli umieszcza na krze lodowej odpowiedni element lub tę właśnie kartę. Nie jest to jednak takie proste gdyż kra porusza się ponieważ jej podstawa ustawiona jest na kulkach. Gdy więc podczas naszej kolejki jakieś karty zsuną się z lodowca, a o to nietrudno, musimy je zebrać. Rozgrywka kończy się gdy któremuś z graczy kończą się rozdane na początku karty.

Gra jest idealna do zagrania w gronie rodzinnym. Zasady w wariancie podstawowym (można też ułatwić grę młodszym) są proste i właściwie dzieci szybko je przyswoiły. Grafika gry jest stworzona chyba z myślą bardziej o dzieciach choć sama gra z powodzeniem może zainteresować również starszych graczy. Wymaga bowiem niebywałej zręczności, opanowania i precyzji i w żadnym wypadku nie można powiedzieć, że jest nudna czy monotonna.

Nieduże pudełko sprzyja zabraniu gry na jakiś wypad rodzinny i rozgrywek poza domem. Ogólnie przypadła do gustu zarówno małym jak i tym nieco starszym graczom. Jest emocjonująca, nieprzewidywalna i wciągająca a jej solidnie wykonane elementy urzekają estetyką i prostotą. Warto też w tym miejscu pochwalić grube tekturowe karty, rzadkość w grach planszowych i rewelacyjny pomysł, szczególnie dla najmłodszych. Karty są wytrzymałe, nie zaginają się i dzięki temu posłużą bardzo długo. Zdecydowanie warto pokusić się o zakup tej właśnie gry i zasiąść do rozgrywki całą rodziną. Dobra zabawa gwarantowana ;)


Brak komentarzy: