czwartek, 22 października 2015

"Zimowe cudeńka. 50 twórczych pomysłów" Marcelina Grabowska - Piątek

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Format: 210 x 290 mm

Liczba stron: 112

Rok wydania: 2014

Kategoria wiekowa: 7 - 12 lat

                                                 Cena: 15,99 zł


Co prawda za oknami ponura, deszczowa jesień ja odrobinę wybiegnę w przyszłość wkraczając w zimowe klimaty, a wszystko to za sprawą książki "Zimowe cudeńka. 50 twórczych pomysłów". Wprowadza ona czytelnika w świat różnorodnym dekoracji zimowych oraz ozdób bożonarodzeniowych, które uwielbiają tworzyć chyba wszystkie dzieci a zdecydowanie kochają to moje maluchy.

Publikacja szybko wzbudziła zainteresowanie wszystkich domowników. Różnorodność pomysłów sprawia, że każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie. Stopień trudności jest również zróżnicowany przy czym w większości nie są to prace trudne, powiedziałabym raczej, że czasochłonne i wymagające cierpliwości od artysty.

Każda z proponowanych prac jest skrupulatnie opisana a jej wykonanie zaprezentowane krok po kroku zarówno w formie opisowej jak i za pomocą kolorowych ilustracji. Podobnie ma się rzecz do listy materiałów niezbędnych do wykonania dekoracji. Pokazano je na ilustracji jak i wypisano tuż obok niej. Oprócz tego wszystkie pomysły wzbogacono informacją o stopniu trudności ich wykonania oraz czasie jaki trzeba nań poświęcić. Oczywiście nie brakuje przy tym fotografii gotowej dekoracji czyli efektu jaki powinniśmy osiągnąć kierując się wskazówkami autorki.

Lektura jest bardzo kolorowa, instrukcje zrozumiałe, fajnie, że dodatkowo wsparto je o ilustracje kolejnych etapów pracy. Książka jest więc ogólnie bardzo przystępna a swymi pomysłami zachęca do tworzenia niebanalnych świąteczno-zimowych dekoracji kilkoma różnymi technikami i przy użyciu różnorodnych materiałów. Wraz z dziećmi na pewno zasiądziemy do niej bliżej zimy by twórczo spędzić wspólnie czas, przygotować kilka nowych ozdób i po prostu dobrze się razem bawić. Każdy z nas ma już swoje typy, więc na pewno będzie wesoło.

Polecam tę książkę wszystkim rodzicom, którzy pragną rozwijać u swoich dzieci zdolności manualne oraz talenty twórcze oraz szukają ciekawych zimowych inspiracji, na pewno warto …
1 komentarz:

Magdalena T. pisze...

No to zrobiło się u Ciebie świątecznie;p Książka wydaje się ciekawa, tylko mi brakuje cierpliwości (o której jest mowa) aby stworzyć coś ładnego i artystycznego;/ Jednak tym, którzy mają zdolności manualne i cierpliwość na pewno ta książka się spodoba ;)