piątek, 23 października 2015

Zimowe łamigłówki...

Do zimy pozostało jeszcze troszkę czasu choć przyznam, że moje maluchy nie mogą się jej doczekać. Póki co mają do dyspozycji dwie świetne książeczki o tematyce zimowej i to na razie musi im wystarczyć. Jesteście ich ciekawi?


Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Format: 130 x 190 mm

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2006

Kategoria wiekowa: 3 - 6 lat

                                                 Cena: 7,19 zł

"Przyszła zima!" to mała poręczna książeczka - blok z uroczymi naklejkami i ogromną ilością łamigłówek dla dzieciaczków. Zadania są tu proste, nie potrzebna jest do ich rozwiązania umiejętność liczenia czy znajomość literek. Są natomiast labirynty, odnajdywanie różnic, rysowanie po śladzie, wykluczanie ze zbiorów rzeczy do nich niepasujących, kolorowanki i łączenie w pary pasujących do siebie elementów. Co ciekawe przy żadnym z  zadań nie znajduje się nawet najkrótsze polecenie. Są one bowiem tak proste i zrozumiałe, że jakakolwiek treść byłaby wręcz zbędna. Dzieci mogą spokojnie zasiadać do nich samodzielnie. A jeżeli nie rozumieją o co chodzi w jakimś zadanku mają przecież nas rodziców. W sumie przedszkolaki same i tak nie umiałyby odczytać polecenia samodzielnie. Poszczególne rodzaje łamigłówek powtarzają się co kilka stron, więc wykonując je po raz kolejny maluchy będą już pamiętały o co w nich chodzi.

Książeczka jest mała, można ja więc bez problemu wszędzie zabrać. Na jednej kartce znajduje się tylko jedno zadanie, można korzystać nawet z pisaków nie obawiając się, że przebiją one i zniszczą to co znajduje się na odwrocie. Zadania są naprawdę fajne, różnorodne a ich grafika przyjemna dla oka, prosta i zachęcająca do zabawy. Cały zbiorek wraz  z dziećmi oceniamy bardzo wysoko. Dzięki swej objętości będzie długo towarzyszył maluchom, uprzyjemni wolny czas, pokaże uroki zimy i będzie nierozłącznym towarzyszem każdego małego artysty. Zdecydowanie polecam ;)~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: miękka

Format: 210 x 290 mm

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2007

Kategoria wiekowa: 3 - 6 lat

                                                 Cena: 7,92 zł

"Superblok zima" to dużego formatu książeczka z różnorodnymi zadaniami dla najmłodszych. Ćwiczenia, podobnie jak w poprzednim przypadku, nie są trudne. Przeważają kolorowanki, odnajdywanie różnic, krzyżówki, rebusy, łączenie w pary pasujących do siebie elementów, labirynty, rysowanie po kropkach. Zdarzają się jednak zadania, do wykonania których niezbędna jest znajomość literek. Wybór jest naprawdę imponujący i każdy maluch znajdzie tu zadania adekwatne do własnego wieku i zainteresowań a wszystkie one w uroczym zimowym klimacie.

Łamigłówki znajdują się na każdej stronie więc wyklucza to używanie pisaków. W tym wypadku świetnie sprawdzą się różnorodne kolorowe kredki. Polecenia są krótkie, konkretne a i bez nich nietrudno domyślić się o co chodzi w danym ćwiczeniu.

Cały zbiór kojarzy mi się też z tymi, po które sama sięgałam w dzieciństwie. Wtedy można było nabyć dla maluchów książeczki bez jakiś udziwnień i zbędnych dodatków. Widząc natomiast zachwyt na buźkach moich dzieci stwierdzam z całym przekonaniem, że takie książeczki są naprawdę rewelacyjne i ponadczasowe.

Książeczki takie jak ta mają duży wpływ na rozwój dziecka. Maluchy dzięki nim ćwiczą rączkę, uczą się logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię. Wszystko to ściśle łączy się z dobrą zabawą i satysfakcją z wykonanego zadania. Na pewno warto się nią zainteresować, szczególnie, że dni są coraz krótsze a i pogoda zdaje się nas nie rozpieszczać. Warto więc pożytecznie i miło spędzić wolny czas sięgając właśnie po prezentowaną publikację. Polecam ją wspólnie z dziećmi ;)Brak komentarzy: