czwartek, 8 października 2015

Wesołe książeczki ...Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: całokartonowa
Format: 140 x 140 mm
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2014

Cena: 7,19 zł / szt.


Książeczki kartonowe dla najmłodszych są sposobem na pokazanie im świata, rzeczy których nie widzą na co dzień oraz najlepszym pomysłem na zaszczepienie w dzieciach miłości do literatury od najwcześniejszych lat. Natrafiłam całkiem niedawno na przeuroczą serię książeczek kartonowych i pokusiłam się o bliższe poznanie dwóch jej tytułów "Przyjaciele małych piesków" oraz "Kotki i ich przyjaciele".

Książeczki przepełnione są pięknymi kolorowymi ilustracjami najróżniejszych gatunków zwierząt na tle ich naturalnego środowiska. W pierwszej z nich znalazłam obrazki wilków, krów, koni, słoni, kota, kreta, sójki, świstaka, wydry, lisów, indyków, królika, orłów i papug. W drugiej natomiast przedstawiono sylwetki myszy, wiewiórki, psów, rudzika, krowy, kaczek, łabędzia, sarny, zająca, zebr, delfinów, pingwinów i tygrysa. Czasem zwierzę pokazane jest w pojedynkę czasem również pokazano ich większą grupkę.

Dzięki takim publikacjom maluchy poznają różnorodne zwierzaki a z doświadczenia wiem, że jest to temat dla dzieci niezwykle interesujący. Książeczki zawierają proste, ciepłe ilustracje, które są każdorazowo podpisane nazwą zwierzaka. Są przy tym lekkie, mają zaokrąglone rogi, karty są wytrzymałe i powleczone folią, świetnie sprawdzają się w rączkach najmłodszych. Co ważne dzięki solidnemu wykonaniu długo im posłużą.

Moje dziewczynki bardzo chętnie zaglądają do każdej z kartonówek. Oglądają obrazki i widać, że nawet bez tekstu są one dla nich bardzo atrakcyjne. Zdecydowanie polecam każdy z tytułów i gorąco zachęcam również do zapoznania się z całą serią Wesołe książeczki dostępną na stronie wydawnictwa Siedmioróg ;)
Brak komentarzy: