piątek, 16 października 2015

"W ZOO zawsze jest wesoło" I. Rarisch

Wydawnictwo: Debit

Oprawa: twarda

Format: 260 x 330 mm

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2015

Cena: 24,90 złOd jakiegoś czasu w naszym domu dużym powodzeniem cieszą się książeczki, które wymagają od dzieci spostrzegawczości i wytężenia wzroku co z kolei wiąże się z odszukaniem na ilustracjach pewnych ukrytych tam elementów. Ochoczo zasiadły więc do kolejnej zaproponowanej przeze mnie publikacji pt. "W ZOO zawsze jest wesoło".

Lektura, jak wskazuje tytuł, przybliża dzieciom jedno z ich ulubionych miejsc czyli ogród zoologiczny. Jest to miejsce w którym dużo się dzieje, mieszkają różnorodne gatunki zwierząt i jest mnóstwo zwiedzających, którzy je podziwiają. Jedynym tekstem jaki znajdą tu maluchy są króciutkie polecenia. Na każdej stronie trzeba odnaleźć ukryte w tłumie przedmioty, ludzi, zwierzęta. Nie jest to łatwe gdyż na ilustracjach naprawdę dużo się dzieje. Gdy natomiast mamy problem z odszukaniem naszej zguby lub po prostu chcemy się upewnić czy odnaleźliśmy tę właściwą jest na to jeden sposób. Otóż obok każdego polecenia znajduje się kółeczko w innym kolorze. Na początku i na końcu książki są natomiast skrzydełka z otworami. Właściwą odpowiedź znajdziemy nakładając je na ilustrację. Oczywiście jest ona ukryta w okienku o tej samej barwie co pytanie.

Książeczka jest dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Zawiera interesujące ilustracje, które zabierają dzieci do ZOO i sprawiają, że jest to niezapomniana dla nich przygoda. Bardzo wiele można się więc nauczyć i dowiedzieć patrząc tylko na nie. A jeśli pokusimy się o odszukanie jakichkolwiek zagadkowych obrazków, prześledzimy każdą z ilustracji wielokrotnie. Przy tym osobiście bardzo zachęcam do zabawy całą rodziną. W naszym przypadku bawiliśmy się wspaniale. Maluchy natomiast przy okazji poćwiczyły koncentrację, myślenie logicznie, skupiały uwagę, odkrywały uroki ZOO i poznawały jego różnorodnych mieszkańców.

Lektura jest rewelacyjna, tętni kolorami i wzbudza u najmłodszych duże zainteresowanie. Wydanie jest porządne, kartki grube  a zadania jakie czekają na dzieci wciągające i edukacyjne. Ogólnie bardzo fajnie przyjęły ją moje dziewczyny, które dość szybko zaczęły z pamięci wskazywać poszczególne rzeczy gdy ja próbowałam je z mozołem odszukać ;) Fajnie sprawdza się też poza domem i gdy powieje nudą i w domu. Zdecydowanie polecam ;)
Brak komentarzy: