wtorek, 6 października 2015

"Sen świętego Antoniego" Ewa Skarżyńska

Wydawnictwo: Promic

Oprawa: twarda

Format: 190 x 190 mm

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2015

Cena: 19,90 zł


Myślę, że każdy z was choć raz słyszał o świętym Antonim, który jest patronem osób i rzeczy zaginionych. Tym razem opowiem o ciekawej książce dla dzieci właśnie ze świętym Antonim w roli głównej pt. "Sen świętego Antoniego". Myślę bowiem, że najmłodszym warto przybliżać sylwetki świętych a najlepiej robić to w sposób adekwatny do ich wieku.

Co znajdziemy na kartach tej uroczo prezentującej się lektury? Piękny, niezbyt długi wierszyk opowiadający o tym jak zaginął sam święty Antonii. Zmęczony, obsypywany dniami i nocami ciągłymi prośbami o pomoc w odnalezieniu zagubionych rzeczy - zasypia. Właśnie wówczas śni mu się, że sam się zgubił, i że wszyscy go szukają ale niestety znaleźć nie mogą...

Historyjka o świętym Antonim jest zabawna, ciepła i przystępna dla dzieci. Napisana dużą czcionką z niewielką ilością tekstu na każdej ze stron. Zawiera proste sympatyczne ilustracje, na widok których uśmiech sam pojawia się na twarzy. Myślę więc, że bez wahania mogę ją polecić wszystkim maluchom tak by i one w razie potrzeby wiedziały do kogo zwrócić się o pomoc w poszukiwaniach swojej zguby, chociaż  może wstawiennictwo u świętego Antoniego traktujmy jako ostateczność by niepotrzebnie nie zaprzątać mu głowy ;)
Serdecznie polecam!
Brak komentarzy: