środa, 21 października 2015

"Opowiem Ci o Janie Pawle II" Joanna Majewska

Wydawnictwo: Siedmioróg

Oprawa: twarda

Format: 165 x 235 mm

Liczba stron: 88

Rok wydania: 2014

Cena: 19,99 złJan Paweł II był wielkim Polakiem i wielkim człowiekiem. Myślę, że warto, a wręcz należy szczególnie dzieciom, które nie miały okazji poznać go wcześniej, przybliżyć historię tak wybitnego człowieka, który przez niemal 27 lat przewodził Kościołowi katolickiemu. Możemy to zrobić sięgając chociażby po książkę "Opowiem Ci o Janie Pawle II".

Jest to niewielka publikacja skierowana przede wszystkim do małych dzieci. Przybliża natomiast postać wielkiego człowieka, dziś już świętego, który całe swoje życie poświęcił Bogu. Obrazuje ona w skrócie życie papieża Polaka od jego narodzin 18 maja 1920 roku aż do 27 kwietnia 2014, daty kanonizacji. Autorka wspomina o trudnym dzieciństwie Karola, o tym jak został księdzem i pełnił swą posługę w niewielkiej miejscowości pod Krakowem, jak został biskupem krakowskim, kardynałem, a w końcu  Opatrzność Boża zaprowadziła go do bram Watykanu gdzie pełnił funkcję biskupa Rzymu.

Prezentowana książka jest rewelacyjnie wydana. Twarda oprawa, mnogość kolorowych fotografii umiejscowionych na wszystkich parzystych stronach lektury. Całość prezentuje się bardzo estetycznie i elegancko. Dla każdego młodego czytelnika tekst powinien być zrozumiały a jego czytanie zajmujące i przyjemne. Poza tym wydanie to zostało wzbogacone o słowa listu Ojca Świętego do dzieci w Roku Rodziny, co czyni tę lekturę jeszcze bardziej wyjątkową i bliską sercu.

Publikacja moim zdaniem zawiera wystarczającą ilość informacji jak dla dzieci. Będą one bowiem miały okazję jeszcze wzbogacić swoją wiedzę w późniejszych latach. Na początek zdecydowanie wystarczy. Lektura nakreśla młodym odbiorcom sylwetkę i postawę Papieża i zaspokaja tę pierwszą ciekawość idealnie. Na pewno warto wzbogacić o nią biblioteczkę swoich maluchów. Jej lektura z pewnością  przybliży odbiorcy również przesłania Papieża i uzmysłowi dzieciom, że, jak mówił sam Papież, każdy człowiek powołany jest do świętości. Serdecznie polecam ;)

Brak komentarzy: