piątek, 2 października 2015

Liczę sobie ...

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka

Format: 160 x 200 mm

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 32/64/64

Cena: 13,49 zł / szt.Jeszcze wczoraj opowiadałam o interesującej i stworzonej z myślą o najmłodszych serii książek Czytam sobie a dziś kolejna zapowiadająca się rewelacyjnie seria z tym, że ta ma za zadanie doskonalić u maluchów umiejętność liczenia. Mowa oczywiście o książeczkach z serii Liczę sobie, które niedawno pojawiły się na rynku.

Jest to seria trzypoziomowa. Poziom 1, skierowany do dzieci na etapie edukacji przedszkolnej, przygotowuje maluchy do nauki matematyki w szkole podstawowej. Nauka ta oparta jest oczywiście na zabawie. "Król Gromoryk i zagadkowy smok" to opowiadanie, podczas czytania którego dzieci będą musiały pogłówkować i rozwiązać kilka naprawdę prostych aczkolwiek ciekawych zadań typu łączenie pasujących do siebie elementów w pary czy dorysowanie brakujących elementów obrazka. Na końcu lektury, w formie ciekawostki, znajduje się krótka biografia oraz fotografia wielkiego umysłu, matematyka Stefana Banacha.
Autorem sympatycznego opowiadania jest Wojciech Widłak a piękne kolorowe ilustracje do niego stworzyła Ewa Poklewska-Koziełło. Ogólnie całość prezentuje się bardzo fajnie.

Poziom 3 reprezentują publikacje pt. "Szczurki chwytają życie za ogon" oraz "Szczurki nie dają się wygryźć". Autorem opowiadań jakie się w nich znajdują jest Rafał Witek a ilustratorem Daniel de Latour. Dla odważnych przygotowano tu różnorodne zadania, często z treścią, rachunki, dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Na końcu książeczek dzieci poznają sylwetki kolejnych dwóch wielkich umysłów Norberta Wienera oraz Alberta Einsteina. Lektury nie są już tak kolorowe jak na niższym poziomie ale grafika jest równie ciekawa, zadania natomiast adekwatne do umiejętności drugo-trzecioklasistów. Uważam, że są to naprawdę warte uwagi i polecenia najmłodszym tytuły.

Już na samym końcu wszystkich książeczek znajduje się dyplom oraz naklejki i medale stanowiące rodzaj nagrody za przebrnięcie przez wszystkie z  zadań ;)
Cała seria zrobiła na mnie dobre wrażenie i jestem ciekawa jakież to kolejne tytuły wzbogacą ją w przyszłości a póki co zachęcam do zainteresowania tymi najnowszymi, które dopiero co ukazały się na rynku ;)


 

Brak komentarzy: