poniedziałek, 5 października 2015

JAKI TO ZWIERZAK?


Wydawca gry: Egmont

Wiek graczy: 5 - 105 lat

Ilość graczy: 2 - 4

Czas rozgrywki: 20 min.

Data wydania: 14.09.2015 r.

Cena detaliczna: 64,90 zł

Sklep Egmont: 58,41 zł

W małym kartonowym pudełku znalazłam następujące elementy gry:

1 metalowy dzwonek
50 kart zwierząt
1 kostka do gry
6 naklejek ( po 1 na każdą ściankę kostki)
małą instrukcję gry

Zasady gry są bardzo proste i wyrabiają w grających spostrzegawczość, szybkość i zręczność. Gra jest niezwykle emocjonująca toteż na pewno nie można się przy niej nudzić. Polega ona na tym, że jeden z graczy rzuca kostką. Następnie wszyscy przyglądają się kartom ułożonym w pięciu stosach i starają się jak najszybciej dopasować cechę widniejącą na kostce ze zwierzakiem, do którego ona pasuje. Aby jednak nie było tak łatwo zwierzęta na kartach nie są ukazane w całości. Skrywają się gdzieś za drzewem, liśćmi, w wodzie więc nie od razu rzucają się w oczy. Oczywiście wygrywa ten kto jak najszybciej dopasuje zwierzę do cechy, wskazywanej przez kostkę, powie jego nazwę i zadzwoni dzwonkiem. Nie obejdzie się na pewno bez małego zamieszania ale to akurat sprawia, że gra jest jeszcze ciekawsza i zabawniejsza ;)

Gra jest idealna do zagrania w gronie rodzinnym. Zasady w wariancie podstawowym (jest też i zaawansowany) są proste a dzięki dzwonkowi zrobiła ona prawdziwą furorę w naszym domu. Dzieci go uwielbiają. Fajne są też duże, kolorowe, dwustronne karty zwierząt. Jeśli chodzi o kostkę to znajdują się na niej symbole oznaczające, że dane zwierzę: nie ma nóg, ma 2 nogi, ma 4 nogi, jest aktywne w nocy, jest aktywne w dzień, jest aktywne w nocy i w dzień. Do jednego zwierzaka zawsze pasują dwa symbole.

Nieduże pudełko sprzyja zabraniu gry do znajomych, rodziny i rozgrywek poza domem. Poza tym, że maluchy ćwiczą spostrzegawczość, szybkość, zręczność, koncentrację i logiczne myślenie poznają też różnorodne gatunki zwierząt, a dokładniej 24 ich rodzaje. Szkoda tylko, że na odwrocie karty, na którym widnieje już cały zwierzak nie zamieszczono jego nazwy. W końcu dzieci dopiero się ich uczą i rozpoczynając grę nie muszą znać każdego z nich a lista zamieszczona w instrukcji jakoś nijak pomaga w dopasowaniu nazwy do wizerunku zwierzęcia.

Ogólnie jednak gra przypadła do gustu zarówno małym jak i tym nieco starszym graczom. Jest emocjonująca, nieprzewidywalna i wciągająca a jej solidnie wykonane elementy urzekają estetyką i prostotą. Zdecydowanie warto pokusić się o jej zakup i zasiąść do rozgrywki całą rodziną. Dobra zabawa gwarantowana ;)


Brak komentarzy: